Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojení 2 notebooků přes USB

Dobrý večer,
chtěli bychom propojit 2 notebooky přes USB kabel na hraní her a sdílení souborů.
Ale pokud vím, tak samotný USB kabel nestačí.
Prý to má být nějak křížené nebo něco k tomu.
Mohl by mi někdo napsat jak a přesně čím je takto propojit, co k tomu musí být, popřípadě kde to sehnat?

Musel by to byt specialny kabel s elektronikou vovnutri, nie je to lacne.
Myslim ze lepsie a predpokladam ze aj lacnejsie by bolo kupit si krizeny ethernet (LAN) kabel (strka sa do sietovych kariet) a prepojit to sietovkami. Potom staci nastavit si na oboch NB vo vlastnostiach siete - vlastnosti TCP/IP protokolu pevne IP adresy (na jednom napr. 192.168.1.1 a na druhom 192.168.1.2), masku siete 255.255.255.0, vo vlastnostiach siete rozne nazvy PC, rovnaku pracovnu skupinu, a mas PC prepojene cez LAN. Predpokladam ze obe notebooky maju sietovu kartu, ak nie su nejake muzealne.