Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vymazať adresár, ktorý je "nezničiteľný"?

Na disku som objavil na Ploche adresár "Hráme iba hity .." Asi to tam nejako vzniklo pri počúvaní internetového rádia. O čo väčšie prekvapenie, že Expres som asi ani nepočúval, ale čo tam po tom. Neviem ho vymazať. Viete mi poradiť čo s tým? Nedá sa otvoriť, vymazať, presunúť. Proste tam je a je "nezničiteľný". Windows XP SP2 pod admin účtom. Chybová hláška znie: Soubor nelze odstránit: Ze zdrojového souboru disku nelze číst.

Najdi si v Document and settings/jmeno/Plocha
Podivej se pres pravou mys na prava toho adresare, popr. prevezmi vlastnictvi a nastav si prava

Pokud to nepujde, je mozne, ze nejaky program ma v tom adresari neco otevreneho (tady by ti mohl na identifikaci pomoct napr. Unlocker). Takze projdi spustene programy, odstrel program, ktery to ma na svedomi a adresar smaz. Aby se nevytvarel znovu, zajisti, aby se odpovidajici proces nespoustel.

Pokud to udelas v nouzovem rezimu, budes to mit jednodussi.

Takže Unlocker nenašiel nič. Ďlaší dôležitý fakt je, že len čo stlačím Shift+Del, naskočí chybová hláška. Znamená to teda, že som ešte ani nepotvrdil, že to chcem naozaj vymazať. Práva nemám kde nastaviť. Keď som klepol pravým tlačítkom myši, tak v ponuke nič také nebolo a ani po kliknutí na Vlastnosti som tam nič nenašiel, takže myslím, že práva budú v poriadku. Niekedy to skúsim v núdzovom režime. Ešte ma napadla ďalšia možnosť: Nešlo by dostať systém do súborového systému DOS, čiže 8.3, aby nebol prípadný problém s názvom súboru? CMD aj COMMAND mi dávajú dlhé názvy súborov.

Dal som kontrolu, vypísalo, že to potrebuje výhradný prístup a súhlasil som s kontrolou po reštarte. Tá prebehla, ale nepomohla. Myslím, že je jedno, či by som išiel do núdzového režimu, pretože táto kontrola bola ešte pred štartom systému. Nedala mi informáciu o žiadnej chybe na disku a vymazať to nejde. Ach, škoda, že WinXP nie je Win98. Surovo by som to odstránil v Disk Editore zápisom 0xE5 na prvý znak súboru a prešiel by som to kontrolou disku. Kedysi som to tak robieval, ak som mal problémy v DOSe.

Je to NTFS a jediný o ktorom viem, že to dokáže je myslím Knoppix a aj to sa neodporúča, pretože je NTFS uzavretý formát, ktorý nebol poskytnutý tretím stranám, teda nejako tak sa to tam píše tuším. Ale veď uvidím, ak to inak nepôjde, skúsim asi aj to.