Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta

Dobrý den,
nevím přesně jak svůj problém pojmenovat a do jaké kategorie ho zařadit. Ale od té doby, co jsme si koupili nový LCD monitor, tak nám každou chvilku (při stahování z internetu,při vapalování, předělávání filmů, apd.) počítač zamrzne, nebo se restartuje. Někdy se objeví hláška, že "VPU Recorver " restartoval grafické nastavení, jindy né. Každopádně je to velmi nepříjemné.
Popis počítače, operačního systému, monitoru a grafické karty přikládám - viz.níže

Předem děkuji za odpověď a pomoc.
Pěkný den M.Cihlářová

Monitor
AL1917FSd, LCD, 19'', 1280x1024, 700:1, 300cd, 2ms, DVI, Silver-black, repro

Software systému
Verze systému Windows 5.1.2600
Verze DirectX 4.09.00.0904
Nastavení hardwarového urychlení Není k dispozici
Číslo položky Caps ovladače Není k dispozici

Systémový hardware
Typ procesoru AMD Sempron(tm) Processor 2600+
Rychlost procesoru 1607 MHz
Tabulka přerušení IRQ Není k dispozici
Verze BIOS Není k dispozici
Datum BIOS 11/03/05
RDTSC/MMX/SSE/3DNOW/SSE2 Není k dispozici
ID prodejce čipsetu North Bridge 10DE
ID zařízení čipsetu North Bridge E1
Verze čipsetu North Bridge Není k dispozici
Verze ovladačů čipsetu North Bridge Není k dispozici
Datum sestavení ovladačů čipsetu North Bridge Není k dispozici
ID prodejce čipsetu South Bridge 10DE
ID zařízení čipsetu South Bridge E2
Revize čipsetu South Bridge Není k dispozici
Verze ovladačů čipsetu South Bridge Není k dispozici
Datum sestavení ovladačů čipsetu South Bridge Není k dispozici
Přítomnost dvou procesorů Ne
Množství paměti RAM systému 511 MB

Grafický software
Verze balení ovladače 8.132-050503a2-022512C-ATI
Verze CATALYST™ 05.5
Poskytovatel ATI Technologies Inc.
Verze ovladače jednotky 2D 6.14.10.6546
Cesta k souboru ovladače 2D System\CurrentControlSet\Control\Video\{9955574 8-D614-4B92-83FB-6076BE00F70F}\0000
Verze Direct3D 6.14.10.0308
Verze OpenGL 6.14.10.5079
Verze CATALYST™ Control Center 1.2.1949.42406
Verze ovladače AIW/VIVO WDM 6.14.10.6238

RADEON 9250

Výrobce grafické karty Powered by ATI
Grafický čipset RADEON 9250
ID zařízení 5960
Dodavatel 1002
ID subsystému 4054
ID dodavatele subsystému 1458
Typ sběrnice AGP
Aktuální nastavení sběrnice AGP 8X
Verze BIOS 008.017D.033.00
Číslo BIOS BK-ATI VER008.017D.033.000
Datum BIOS 2005/03/09
Velikost paměti 128 MB
Typ paměti DDR SGRAM / SDRAM
Takt jádra v MHz 239 MHz
Takt paměti v MHz 200 MHz
Primární displej Ano

"počítač zamrzne, nebo se restartuje"

kdyz se restartuje, neskoci tam na vterinu modry okno ? (Pokud jo bylo by potreba zrusit ve windows automaticky restart pri chybe).

Jinak bych oddelal konektor monitor - graficka karta, pak bych v PC vyndal a znovu zandal grafiku a zase pripojil ten monitor - pro jistotu, abych vyloucil, ze to ma nejakej spatnej kontakt.

Instalovali ste nejake ovladace k tomu novemu LCD monitoru? Ak ano tak skusit odinstalovat (v ovl.panely pridat-ubrat programy), aj tak nie su potrebne.
A treba skusit nainstalovat najnovsie ovladace k zakl.doske a ku grafickej karte. Osobne si myslim ale ze bud nestiha zdroj PC alebo nie je zapojene dodatocne napajanie do grafickej karty alebo nejaky HW problem.
V PC nebolo nic menene? Len dokupeny novy monitor?

Někde v nastavení grafické karty (na ploše - pravý klik - vlastnosti - záložka Nastavení - tlačítko Upřesnit) je možnost vypnutí onoho VPU recover - pokud je to zapnutý, tak to často dělá víc paseky, než užitku. Vypni toto nastavení a uvidíš, zda se to zlepší.

Pokud to hlásí VPU recover,jedná se na 100% o přehřívání grafické karty:-|. Měl jsem ATI radeon RX1300PRo a než mi odešel větrák a potom i ta grafika, tak se mi pořád zobrazovala tato hláška. Zkontroluj chlazení! Jak dlouho tu grafiku máš? Já ji měl dva roky a pak větrák odešel do věčných lovišť.
P.S. Nechápu výrobce (MSI a další nejmenovaní...),kteří ventilátor pomocí PLASTU! připevní nějakým způsobem na pasivní chlazení.Samozřejmě, že když ten plast praskne, tak se vrtulka nakloní a zasekne se o žebrování pasivního chlazení a přestane se točit... a grafika se upeče.

Ja MSI nechapem nikdy, nedavno som od nich kupil nieco naposledy v zivote, nikdy viac. Inac vetrak na grafike nahradzam vzdy zallmanom vejarom, ktory vzdy po kupe novej grafiky prehodim zo starej grafiky na tu novu :-), velmi tiche a ucinne. Ale clovek prichadza o zaruku (co ma ale nesere nebudem sediet pri tom vysavaci co tam ti dementni cinania montuju)
P.S> ale neda sa to u vsetkych kariet, zavisi ako je rieseny chladic na konkretnej karte...