Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Soft pro poslani souboru pres seriovy port, WXP

Ave. Shanim nejaky softik (utilitu) pro zaslani souboru pres seriovy laplink na technologicke zarizeni (NC stroj). Melo by to umet nastavit parametry prenosu a port, konfiguraci ulozit, nasledne vybrat soubor a sendnout na COM (totez opacne - ze stroje do PC). Jde o to, ze mi v praci na jedne diluvialni dratovce odesla nestandardni flopina a jedina moznost, jak tam soubor s geometrii dostat, je seriovy port. Masina by "nejradeji" komunikovala pomoci XON/XOFF, v menu se navoli receiving dat a masina poslusne ceka na prislusny balicek. Nejedna se mi o zadny "ftp server" ;-), pouze o jednorazove odeslani/prijeti binarniho fajlu do/ze stroje. PC jede na WXP. Mate-li neco v merku, sem s tim (preferuju free reseni)! Za pripadne namety predem diky...

Jestli to nekoho zajima, zde male outro ;-). Hyperterminal je pro tyto ucely nepouzitelny, neb vklada do prenosu na zacatek a na konec programu vlastni znaky, ktere masina vyhodnoti jako chybu a odmitne soubor zpracovat. Komandlajnu jsem zavrhl kvuli vlastnimu dusevnimu zdravi (operator by me utukal k smrti). Reseni se zove "Siemens WinPCIN", coz je presne to, co jsem pozadoval v dotazu (zvoleni, nastaveni, ulozeni, uzivatelske savy, protokol,...). Zucastnenym dik, znacim vyreseno.