Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s AGP a s napajanim

Dobry den, chcel by som sa spytat ci nema niekto skusenosti so starym AGP slotom. Je to strasne stara doska od MSI na socket 478. 845GMax.asp Ako grafiku som pouzil VGA Gigabyte GeForce 7600 GS, AGP, 256MB, 128 bit, DDRII, a tu nastal problem. Po naisntalovani GK mi vo windovse vyskocilo jedno okno ze "Power managment" neviem presne co tam bolo napisane ale myslim ze GK nema dostatocne napatie aby spravne fungovala. Kedze GK nema externe napajanie tak mam otazku: Je to problem zdroja? v tom PC je starucicky 250W zdroj cize typujem to nan, alebo je problem v biose a treba to dako nastavit a pustit viacej stavy do AGP slotu???

Nemá náhodou konektor pro přídavny napájení? Teď koukám že asi nemá. (Externí bude totéž co přídavny.)
Matně si vzpomínám že to napětí se spíš s rostoucím agp snižovalo agp 2x-3,3V, 4x-1,5V 8x-0,8V. Ty nejnovější karty jsou schopny chodit na 0,8 i na 1,5V. Pokud ta karta umí i agp 4x je sama schopna si těch 1.5V přetransformovat na 0.8V . Tady asi problém nebude. Přesto bych se podíval do manuálu, třeba tam na něco zajímavýho narazíš.
Ten zdroj je opravdu dost slabý, záleží co všechno na něm ještě jede, jak je starý a neposledně jaká je to značka.

čipset i845 a jeho klony podporuje výlučne 1.5V agp karty,pokial si tam strčil kartu,ktorá nepodporuje 1.5V,tak je problém tu,3,3/1,5/0,8V karty podporuje až jeho posledný klon i848,kde už bola oficiálne odomknutá podpora agp8x s kompletnou paletou podpory napájania,to bol jediný rozdiel oproti i845

inac ak ta doska ma onboard grafiku tak to skus vypnut v BIOSe, ak je na to polozka v BIOSe. Sice to asi nie je ten problem, ale preistotu nech sa to tam nemlati.

Este k tomu co niekto pisal vyssie: S DDR2 pamatami to nema nic spolocne, tie su na grafike a grafika si s nimi rozumie, zakl.doska s tym nema nic spolocne.