Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak opravit BOOTMBR?

Ahoj,

tak jsem tady zase. Stahl jsem paragon partition manager a zkusil jsem zmenit tu velikost partition. Ma fungovat i pod Vistou 64b, ale neslo to a hlasil, ze si mam udelat boot cd. Udelal jsem si ho. Chtel jsem v nem zmenit partition a on to neumi, respektive umi menit pouze uz vytvorene. Neumi menit velikost do plusu, umi pouze zmensovat, takze jsem s tim nic nedelal a vytahl cd a restartoval win a hlaska BOOTMGR is compressed- restaruj. PO restartu to same a tak me napadlo , ze pouziju Acronis zachranne cd a udelam obnovu a Acronis hlasi skoro to same-Acronis Loader fatal error: Boot drive(partition )not found. Pres enter to try to boot your OS... Ale samozrejme to po restaru udela to same. Nevite nekdo jak z toho ven?

Dik

Uz jsem to opravil podle tohoto

jj, bootrec /fimbr a bootrec /fixboot v prikazovom riadku z DVDcka

a ted teprve uvidim, co to udela. Zatim to nastartovalo do win a skocilo to na CHKDSK a tak se uvidi. Ja to nedelal za ziva, delal jsem to z boot cd a stejne se to posralo.

Myslis ze data budou v prcicich i kdyz budu mit system pak na jinem hdd a tento pripojim pouze jako datovy?

Data mam na partition D, takze snad to problem nebude, ale separatni neni. Jiny problem je ten, ze to asi opravilo MBR, naslo to win, ale nahlasilo mne to, ze mam nelegalni win a ze musim aktivovat a ja se s tim pc nemuzu dostat na net. Dostanu se jen tady z ntb pres bluetooth a tak se na to asi uz vykaslu a preinstaluju to, ale stejne to neresi to, ze potrebuju zvetsit tu partition. nevis o necem, co to dela z CD? Potrebuju ji zvetsit.

Jen nechapu, proc to nebootuje ani z acronis CD.

Jo jsou-OEM, ja mel za to, ze musis byt pripojenej k netu. Ale uz je to jedno, preinstalovavam. Uz mam cistou instalaci a prave upravuju velikost hdd, pak udelam obnovu, sice nepujde opet ten instalator, ale pak zkusim opravit win preinstalaci a uvidime, jestli to instalator opravi.

Seberu kde co najdu a jednou mi poslali z acronisu za registraci něco na obnovu mbr. Ten odkaz kde to bylo už je nefunkční a tak jestli to pomůže
iso obraz cd, z něhož se má nabootovat a je tam asi volba opravit mbr. Nikdy jsem nenašel odvahu opravit svůj nepoškozený mbr, takže netuším, co to udělá.
Zapálím svíčku o oltáříku Billa, aby se ti to povedlo a za nic neručím.:-p