Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Synchronizacia v malej domacej sieti [PC+ntb+NAS box]

Dobry den, pomozte mi prosim vyriesit problem so synchronizaciou a zalohovanim medzi PC, notebook-om a NAS boxom. Vsetky tieto komponenty su spojene dokopy Wifi ADSL router-om ASUS WL-600g. PC a Nas box LAN kablom (RJ-45), notebook WiFi-m.

Problem: Na oboch pocitacoch mam rozrobenu tu istu pracu, robim na nich totozne prace, avsak nikdy nie sucasne. Potrebujem preto nejakym rozumnym sposobom synchronizovat jednotlive adresare s rozrobenymi pracami a dokumentami.

Ako si to predstavujem: Mam vyhradeny priecinok "Share" rovnaky v PC aj v ntb, do ktoreho ukladam vsetky dokumenty. Pracujem na PC, tam ulozim dokument rozrobena_praca.doc do zlozky "Share", v prednastavenom programe stlacim gombik, data sa prenesu po sieti do NAS boxu. Potom zapnem notebook, spustim synchronizaciu s NAS boxom cez WiFi, do ntb do zlozky "Share" (rovnake umiestnenie ako v PC) sa mi ulozi aktualna verzia dokumentu rozrobena_praca.doc. To iste spravim, ak upravim tento dokument v ntb a budem ho chciet poslat do NAS boxu a potom po spusteni PC ho nacitat aj tam. Proste 2-way synchronizacia. Samozrejme, tych zloziek ala Share bude viacej, avsak vsetko chcem synchronizovat naraz.

Aky program toto dokaze? Najlepsie samozrejme free. Plus by som chcel spravit z tychto udajov vzdy aj zalohu a to tymto sposobom: pri synchronizacii by sa do NAS boxu ulozili udaje do vyhradenej zlozky, ale sucasne by sa spravil aj najlepsie tar.gz archiv s aktualnym datumom v NAS boxe. (casom by som nepotrebne back-up archivy odstranil)

Podotazka: Ako synchronizovat maily z Thunderbirdu?

Este mala ilustracia:

[http://img364.imageshack.us/img364/2170/networksche mewf0.png]

Za kazdy konstruktivny napad, nakopnutie, radu dakujem, vobec netusim, ktorym smerom sa vydat.

2laak

ps: Kto mi poradi, ma u mna jedno velke :beer:;-)
ps2: Pytam sa v miernom predstihu, router mi pride az niekedy okolo utorka, stredy, dovtedy vsak chcem vsetko nastudovat a byt pripraveny na spustenie. :-) Ohladom stavby tej siete som sa uz pytal tu.

Takze synchronizacia mailu a Thunderbirdu je vyriesena (este raz vdaka chlapi za ten IMAP ;-)).

Zacal som trochu experimentovat v command line a zatial som dospel k tomuto prikazu:

xcopy c:\source d:\destination /D /Y

kde prepinac D kontroluje, ci bol subor zmeneny (na zaklade datumu) a Y zas potvrdzuje prepisanie. Potrebujem este nieco? Zatial som to testoval len v cmd. Uniklo mi nieco?

A teraz by som sa rad spytal, ako bude vyzerat struktura bat suboru. Kludne ma odbite pekne vysvetlenym clankom, budem len rad. :-)

Unison je "synchronizátor", tedy ne "hloupý" xcopy, který kopíruje data z místa A do místa B (na základě parametrů), ale program, který srovná dva adresáře a zesychronizuje je - funguje to velmi podobně jako synchronizace adresářů v TotalCommanderu. Navíc Unison dokáže fungovat i na "tenkých" linkách (což sice není tvůj případ, ale uvádím to jako důkaz kvality), protože lze spouštět dvě instance proti sobě a přenášet pouze hashe a změny (výpočet změněných souborů se provádí jen lokálně)

Co ten siroky usmev :?::)) Nie je pekne sa posmievat.

Skusil som dnes rano nainstalovat Unison, aby som ho omrkol, tak nepodarilo sa. A netusim preco. mozno poradite.

1. Vsetko potrebne som si stiahol zo stranky: http://alan.petitepomme.net/projets/unison/index.ht ml (pre Windows)
2. Nainstaloval som gtk-runtime-2.12.1-rev-b.exe
3. Skusil som spustit Unison-2.27.57 Gtk+.exe a vypisalo chybu:

[http://img260.imageshack.us/img260/8489/unisonerror mx8.png]

Pritom sa tento subor nachadza v adresari c>program file> common files>folder tej instalacky z bodu 2.

Restart OS samozrejme bol > nepomohol. Kde je problem? V 60 stranovom manuali som o instalacii nenasiel ziadnu rozumnu radu ohladom instalacie, ta je v nom popisana skutocne slabo. UniSon, ak bude moznost, by som rad obsluhoval z GUI.