Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotazy k windows i linuxu

1/ Je možné nainstalovat Windows Server 2003 na linuxový server?
2/ Mám nainstalovaný Server 2003, kde jsem vytvořil novou doménu. Když jiný počítač přihlásím do domény a přihlásím se na jakýkoliv účet, zobrazí se načítání osobního nastavení, které trvá asi 4 minuty, než se vše načte. Počítač je ale rychlý a místní účty nabíhají rychle. Kterým nastavením na serveru to může být?
3/ Jak se dostanu do hlavních adresářů Linuxu z Windows?

1/ nemyslel jsem virtualizaci, ale preinstalovani celeho linuxu na windows server 2003.
2/ na serveru jsem nainstaloval jen doménovou roli, jiný počítač jsem do domény přihlásil a profil se načítá dlouho a nevím čím by to mohlo být. Někdo řikal, že DNS, ale ty se instalovaly automaticky.
3/Kdy se dá nějaký driver stáhnout, případně jak sambu nastavím, tak abych se z Windows dostal do adresáře např. home?

Filesystemy windows a lixu jsou nekompatibilni, takze kdyz nainstalujes windows, prijdes o vse co tam linux mel a opacne.

Proboha! Nechceš to opravdu nechat někomu, kdo tomu rozumí? Vysvětlovat fungování domény není opravdu záležitost pokecu na poradně. Máš-li nějaký konkrétní dotaz, rádi ti jej zodpovíme (pokud bude někdo vědět). Ovšem takové hodně obecné dotazy - to fakt nejde. AD se primárně skládá z LDAP+DNS+DHCP serveru. Že se něco "instaluje automaticky" ještě neznamená, že se to instaluje dobře. Sám bys měl vědět, co jsi vlastně udělal a jak to funguje.

Jak nastavit Sambu, aby zpřístupňovala home adresáře je celkem triviální, dokonce se tento share objevuje v defaultním smb.conf. Předpokladem samozřejmě je, že samba běží v režimu "user", nikoliv "share". V případě "user" režimu je zase nutné mít správně řešené mapování a autentikování síťových uživatelů.

prave ze v linuxu neni by default nasdilene nic :-D zadne diry do systemu jako ve windows ;-) kdyz bys posal konkretni situaci, tak bychom ti mozna byli schopni poradit. Z dotazu to vyznelo, ze chces nainstalovat wokna pres linux a pak se divat do dat, ktere tam nechal.

takze je pocitac s linuxem a pripojujes se na nej z pocitace s windows :-)
nejjednodusi moznost:
najdi si na internetu program scp, tim se pripojis k serveru svymi prihlasovacimi udaji, jake mas do konzole. Funguje to pres ssh a pro tebe z windows to vypada jako spojeni na ftp
druha moznost:
nainstaluj si balik samba a v nem si nasdilej co potrebujes. Je to narocnejsi ( asi si budes muset precist neco z manualu ), ale zase to pripojis ve windows jako sitovy disk.