Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i-meil

Přátelé porad tě,nemohu odesílat i-meil do Ameriky a nedavno to ještě fungovalo,ted se ni to vše vrací zpět,nevíte někdo co s tím.Dík za radu.Míla

Hi. This is the qmail-send program at smtp.seznam.cz.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

Connected to 207.115.36.22 but sender was rejected.
Remote host said: 553 5.3.0 nlpi036,DNSBL:521< 77.75.72.43 >_is_blocked.__For_information_see_http://worldnet .att.net/general-info/bls_info/block_inquiry.html

--- Below this line is a copy of the message.