Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto HDD - RAW

prosim jakym jednoduchym softem rozchodim hdd RAW? je to 20 GB stary disk ktery jsem pripojil do novyho a ciste nainstalovanyho pc s xp. na hdd neni pristup (RAW)a chce naformatovat, po vraceni do stareho pc hdd normalne jede. jsou tam taky xp.

Lepsie je urobit nanovo oddiel (pravy klik na tento PC - spravovat - diskove ulozistia) a naformatuj, vsetko robit na tom PC kde ten disk chces pouzivat. Samozrejme prides o data, ak chces presuvat data tak na to pouzi nieco ine (napr siet alebo co). V BIOSe radsej nic nemen.

Jen to doplním, pokud dobře rozumím. O data nepřijde, pokud je vysype na tom kompu, kde to funguje a má, samozřejmě, kam. A na novém PC použije např. zobrazení particií přes Tento počítač s následným naformátováním. Legrace.

na tom starym pc si to nemohu zkopirovat protoze dalsi hdd co mam je 160Gb a on tak velky hdd nepodporuje. proto to chci ten stray hdd dat do novyho zalohovat data a pak si ho naformatuju. programem getdataback jsem ten hadr otevrel ale neni to plna verze tak nemuzu nic kopirovat.