Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook Acer Aspire 5520G

Zdravím,je možné do tohoto booku nainstalit WinXPpro SP2? Někde nevím už kde, jsem četl,že OS XP pro tento book potřebuje nějaký spešl soubory,aby ty XP tam sedly.Je v něm Wista už od výrobce.
Edit: toto sem našel:Niektorý výrobcovia notebookov napr.Acer Aspire 5720 dávajú ako operačný systém Windows Vistu a XP neni možné inštalovať.V tomto XP je vintegrovaný AHCI ovládač ktorý umožný jeho inštaláciu na notebook

Co furt blbnete, oficiální ovladače (žádný not authorized) se dají normálně sehnat tady: http://www.acerpanam.com/flex/acerdrivers/bin/drive rs.html?CFID=4992444&CFTOKEN=14340704
Pouze v Evropě si Microsoft může tlačit na výrobce dávat na notebooky pouze Vistu, v Americe si to nemůže dovolit, tam by jim to neprošlo. V Americe jsou notebooky běžně v obou verzích s Vistou i XP. Ovladače se musí vybrat na každé jednotlivé zařízení (Notebook - Model - jednotlivé ovl.). Jsou dokonce v multilanguage balení, takže i česky. Ovladače odtud stahuju a instaluju běžně a nešťastní uživatelé levných notebooků, kteří by jinak byli trestáni Vistou mi blahořečí. Je tam i řešení na SATA, když bios nepodporuje (-val) IDE (preloader XP).