Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Java: mám 3 verze, jedna mi snad stačí

F:\Program Files\Java>ls
jdk1.6.0_02  jre1.5.0_10  jre1.6.0_01

Pokud spustím aplikaci příkazem javaw (bez cesty), spustí se java 1.6.0_01. JDK obsahuje javu verze 1.6.0_02:

F:\Program Files\Java\jdk1.6.0_02\jre\bin>java -version
java version "1.6.0_02-ea"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.6.0_02-ea-b02)
Java HotSpot(TM) Client VM (build 1.6.0_02-ea-b02, mixed mode)

Já ale nechci tři verze javy, stačí mi jedna verze JRE+JDK. Ideální by bylo odstranit ty dvě JRE a z JRE v JDK udělat ne-standalone verzi. Jak? Když všechny tři odinstaluji a pak nainstaluji JDK, nainstaluje se JRE taky jako standalone, nebo to bude řešení?

Aktualizuj si Javu:
- Stáhni si poslení verzi: index.jsp
- Posuň se dolů kde je napsáno Java Runtime Environment (JRE) 6 Update 5 a klikni na tlačítko Download
- Zatrhni možnost kde je napsáno: Accept License Agreement
- Stránka se ti znovu načte.
- Klikni na odkaz pro stažení: Windows Offline Installation, Multi-language a ulož si ho na disk
- Ukonči běžící programy které máš spuštěné, hlavě webový prohlížeč
- Jdi přes Start -> Ovládací panely -> Přidat nebo odebrat programy a odinstaluj všechny staré verze Javy
- Podívej se po položkách s názvem Java Runtime Environment (JRE or J2SE)
* příklady starých verzí v Přidat nebo odebrat programy:

J2SE Runtime Environment 5.0
J2SE Runtime Environment 5.0 Update 8
Java 2 Runtime Environment, SE v1.4.2

- Odinstaluj je přes tlačítko Změnit nebo odebrat nebo Odebrat
- Odinstaluj postupně po sobě případné všechny staré verze Javy
- Po skončení odinstalovaní restartuj Pc.
- Pak už jen spusť instalaci poslední verze ze souboru jre-6u5-windows-i586-p.exe, který sis stáhl na začátku.

Jestli to dobře chápu, tak potom bych neměl JDK. Problém hlavně je, že při instalaci JDK se bez ptaní nainstaluje i JRE, které je však standalone. Mě stačí jedno JDK a jedno JRE, ale ne standalone. Nevím, co všechno znamená standalone, ale ne-stanalone verze si určitě ve %windir%\system32 vytváří java.exe a javaw.exe, které zrcadlí java.exe a javaw.exe v %programfiles%. Řekl bych ale, že k tomu patří i registrace obsluh pro aplety do prohlížečů apod., takže by úprava %path% nestačila pro změnu standalone2non-standalone.

Popravdě moc nevím, co konkrétně potřebuješ a v čem je problém, z puovního dotazu jsem měl pocit, že v javě programuješ a chceš se zbavit nadbytečných JDK. Podle tohodle příspěvku takový pocit nemám - a jestli cheš pouze spouštět aplikace v javě, tak stačí JRE a JDK můžeš všechny odinstalovat. Popravdě nevím, v čem je problém - více JDK/JRE v počítači neni problém a o jejich použití většinou rozhoduje systémová proměná. Normálně bych odinstaloval všechno a nainstaloval jen to co potřebuješ - pokud chceš spouštět, tak jen JRE, pokud programovat tak JDK s tim, že obsahuje i JRE.

Mám tři JRE a jedno JDK. Chci jedno JRE (ne standalone) a jedno JDK. V Javě i programuji (i když zatím ne moc).
Problém je v tom, že když instaluji JDK, tak mi to nainstaluje k tomu automaticky standalone JRE. Takže bych musel mít jedno JDK, k tomu standalone JRE a k tomu všemu ještě jednou JRE, tentokrát už ne-standalone.
To, že kvůli standalone bych musel buď upravit %path% nebo si zrcadlit některé programy by mi tolik nevadilo. Ale patrně by to s sebou neslo i další věci, například by si to asi nepřidalo plugin do webových prohlížečů.

Popravde receno nevim, proc s tim mas tolik starosti. Pokud nainstalujes nejnovejsi JDK a JRE tak nic nikde nemusis nic upravovat a vsechno by melo chodit jak ma. V IDE (snad nejakej pouzivas). Si vyberes JDK, kterej potrebujes - pokud mas jedno, je to jasne. A programy pak spoustis poklikanim .jar A nemusis nic resit. Pokud nainstalujes JDK, ktere logicky musi obsahovat prostredky pro beh aplikaci, pak by nemlo bejt ani treba instalovat JRE, pokud to bude neco potrebovat. Nevim co je neprijemne na tom mit JDK i JRE (jdk musis mit a to je 100MB+ a JRE je mnohem mensi)

ano, tak by to mělo být.

Doufám, že mi JaFi neodsoudí ale :-p, měl by jsi používat jiné prostřední než PSPad - a případně - předpokládám, že to PsPad umí si tam nastavit cestu ke java ci javaw. Doporucoval bych IDE, kde si vyberes JDK (poku jich tam máš víc) a pak klikáš jen na tlačítko "run" - navíc a to PsPad nemá to má autocomplete kodu a templates - tedy napis "System." a pockas a prostredi ti samo nabidne co tam muzes doplnit. A jsou nadefinovány zkratky "sout" -> System.out.prinln apod. Tim te nechci od PsPadu/Editoru odrazovat, ale kompilovat pomoci komanlajdy je pro zkouseni nudne, jednou dvakrát zkusit a sup do IDE.
www.NetBeans.org je treda jedno s tech lepsich.

Tak to s tím JDK zkusím.

Ad IDE PSPad umí nastavit spouštění kompilátoru i externích aplikací. Šablony má na ctrl+mezerník. Ty pro Javu sice nejsou ve výchozím stavu nic moc, ale dá se to upravit. Ano, doplňování názvů metod mi zde chybí (a to je asi tak jediná věc*), má jen doplňování použitých slov na ctrl+J. Ale stejně, nechce se mi čekat. A to bych asi opravdu čekal...
mám: com.amd.Duron 750MHz, 384MB RAM a com.microsoft.windows.WindowsXP.SP2
vs.: http://www.netbeans.org/community/releases/61/relno tes.html#system_requirements

* kromě jedné jednoduché věci, kterou se chystám hned navrhnout

:-) Ano, to by jsi se opravdu načekal, občas to neběhá dobře ani na Core2. Ale to byl jen příklad, autcomplete kodu má většina vývojových prostředí pro javu - eclipse, idea. JBuilder (starsi verze by asi nehat mohly). Pokud tedy chces udelat jedoduchej program jednou, tak proc ne PSPad, nicmene autcomplete nahrazuj z casti javadoc a je prijemne vedet jake parametry ma konstrutor, jak jdou za sebou, a jake funcke poskytuje dana trida.

Ked uz ide o to, tak siahni po Eclipse alebo JDeveloper... NetBeans nie je zly, ale nemam rad veci, ktore treba instalovat... Tymto by som NetBeans odsunul na posledne miesto... ked som zacinal s javou, pracoval som v Eclipse na notebooku PIII 1 GHz, 256 MB RAM a nemal som s tym najmensi problem...

Asociace je mi ukradená, vše spouštím z komandlajny. Ale co třeba spolupráce s prohlížečem? Navíc, když javaw.bat je

@start "javaw" "f:\Program Files\Java\jdk1.6.0_02\jre\bin\javaw.exe" %*

a jt.bat je

@echo off
pushd "v:\Program Files\jeti"
start "JETI" javaw -jar Jeti.jar %*
popd

, tak se mi při spouštění Jetiho otevře další okno cmd :-(