Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nefunkční dvd mechanika

potřebovala bych poradit s nefunkční dvd mechanikou. Dnes jsem chtěla přehrát DvD a nic. Dokonce chybí i ikonka pro DVD mechaniku. Ve správci zařízení je u ní žlutý vykřičník a píše se tam, že ovladač chybí nebo je poškozený. Přitom včera vše fungovalo úplně normálně. Mám mechaniku LG GSA-H44NRBBB. Díky za odpověď.

Budu střílet od boku, nemáš instalovaný nějaký soft na virtuální mechaniku? Co ve správě disků - tam se mechanika ukáže? Dostaneš se tam kliknutím pravým tlačítkem na ikonu Tento počítač, z menu vyber Spravovat a tam v menu vlevo vyber správu disků.
Vypadá to takhle:
[http://img261.imageshack.us/img261/8623/diskyty2.jp g]

To je divné. Osobně bych to řešil tak, že bych nejprve odebral ve správci zařízení oba řadiče IDE, restartoval. Pak bych v PC vyzkoušel jinou mechaniku, zda je funkční. Pokud ne, tak bych usoudil že se na věčnost odebral řadič. Když by jiná mechanika šla, tak tu dosud nefunkční bych vyzkoušel v jiném PC. Když by tam nešla, tak bych šel koupit novou. Na tvém místě bych obvolal známé/kamarády kteří se v PC vyznají a něco ve smyslu výše uvedeného by udělali. Je-li PC v záruce, tak bych se přikláněl k reklamaci, ať to vyřeší prodejce.