Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí disk

Zdravím. Sehnal jsem si od známého nový externí disk 500GB. Již jeden takový disk mám a zatím mě stačí. Chci se zeptat, zda ten nový mám zapojovat, nebo ho mám třeba pár týdnů nechat ležet ve skříni, aby se zbytečně neopotřebovával? Záruku na něj stejně nemám, bo to je od známého. Poškozuje se motorek častým zapínáním??? Co je to potom časté zapínání? Ten starší zapínám současně se zapnutím PC. Moc díky za radu a za skušenosti. Jirka

Ležením disku ve skříni na pár týdnů toho moc nezachráníš. Stačí se podívat na katalogové údaje na stránkách výrobce, střední doba mezi poruchami se pohybuje řádově ve statisících hodin. Když ten disk nechceš používat, samozřejmě nemá cenu ho zapojovat.