Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou mám zvukovou kartu?

Mam windows xp a chci zjistit jakou zvukovou kartu mam,protože dotaz se tyka problemu se zvukovou kartou.Mněl jsem novy počítač se systemem windows vista vše mi fungovalo dobře ale nastal mi v počitači problem že jsem ztratil veškeré data v počítači i windows vista,tak jsem si nainstaloval windows xp a nejde mi zvuk,nevím si s tím rady.Děkuji za pomoc.

Změna předmětu, původně: dotaz (JaFi)

Podívej se do popisu počítače, který jsi dostal když jsi jej kupoval.
K počítači jsi také dostal CD s ovladači, na kterých najdeš i ovladače zvuku.

Pokud nemáš nic z toho, použij software, který detekuje hardware v počítači. Např. Everest. Z něj se dozvíš typ své zvukové karty

Ach jo, nabuduce sa s tym nadpisom posnazte. Ak bude vystiznejsi, bude vam se liezt viac ludi a problem bude za polhodku vyriseny. ;-)

K otazke: HW pocitaca viete zistit s prislusnym programom (odporucil by som System Information for Windows alebo [url=http://www.lavalys.com/]Everest[/url]). Ak mate zvukovku integrovanu na zakladnej doske, staci zistit jej vyrobcu a model (opat vyssie spomenutym SW). Ovladac zvukovej karty uz najdete na strankach vyrobcu.

tento týden se nějak urodilo s dotazy na zvukovky:
takže nejdří nainstalovat ovladač chipsetu, po něm se správně detekuje zvukovka a nainstalovat její ovladač.
"Realtek ALC 888" - nemáš náhodou board s via shitsetem? možná v tom případě bude jednodušší - místo nejspíš zastaralých nefunkčních ovladačů z cd přiloženém k pc - pohledat tvůj board na webu jeho výrobce a stáhnout aktuální drivery od něj.

pro detekci hardware už ti poradili everest, siw, ...

Lukáši, nic si z toho nedělej, z těch výtek, že nemáš cd, oni ti joudové tady nevědí asi, že k soupravám od Acera se nic nedává, skoro jako u každé jiné "značky" a prodejci maximálně informují zákazníky, aby po prvním spuštění si zálohovali nainstalovaný OS, potažmo disk "C" na jedno či dvě dvd. Toliko k tvému problému, proč nemáš nic k základce nebo kompu. Samozřejmě, kdyby jsi si při koupi soupravy zaplatil cd verzi nějakýho OS, dostal by si možná i to cedo s drivery, ale známe český "shit" prodejce, schválně to k tomu nedávaj, byť by měli a doufaj, že nešťastný zákazník přijde a bude škemrat o přeinstalování případným a to sou zase nějaký výdaje, není-liž pravdou.
Takže ti, co ti poradili, najít si stránky výrobce či distributora, byli asi nejblíž k reálné pravdě. Bohužel distribuce Acer v ČR je tak shnilá, že zdroje těchto souprav jsou přinejmenším prapodivné a dostat z nich ty pravé ovladače není kolikrát nic jednoduchýho, protože to prostě nesedí...
U některých modelů se musíš nejprv dopídit, kdo pro Acera vyrábí a dodává komponenty a od takovýho dodavatele pak najdeš ty ovladače, leč poslední dobou se už začínají objevovat modely, na které ovladače pro OS XP už zkrátka nejsou, bohužel...Tím nechci tvrdit, že na tvou soupravu už nejsou, to jsem nekontroloval, jen se tě snažit obeznámit s možnými nástrahami a docela se i divím, že tady takový zkušený lidi tě na to neupozornili. To samý sem se potkal i s Fujitsu-Siemens...Otřes.
Rada do budoucna: NEKUPUJ TYTO RÁDOBY "ZNAČKOVÉ" soupravy, protože jsou neznačkové a je to bastlírna...
Radši se to nauč rozlišovat, nauč se tomu rozumět (z kraje s někým zkušeným, koho přímo znáš)
a až budeš "pevnej v kolenou" a budeš znát, o co de, tak si svýho kompa postavíš sám a v daných
penězích i lepší stroječek.