Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvukový ovladač - Audio Device on High Definition Audio Bus

Dobrý den, potřebovala bych poradit, kde mohu stáhnout zvukový ovladač Audio Device on High Definition Audio Bus, už jsem si tu přečetla pár dotazů, ale nenašla jsem žádné odkazy, kde bych si je mohla stáhnout nebo co dělat když nemám cd s touto zvukovkou. Jinak mám notebook Asus řady F3KE - APO 56, čipset AMD m690G, procesor AMD Athon 64 TK55 s frek. 1,76 GHZ a os XP, moc se v tom nevyznám, takže budu vděčná za každou radu. Děkuji ... (mail veronikaplanicka@seznam.cz)

Tak ked vistu nechces tak si nekupuj NB ktory je robeny pre vistu. Tiez si nekupis auto s diesel motorom a potom na benzinke nelamentujes ze chces tankovat benzin.
Ak to chces s tym XP rozchodit tak musis zistit presne aku mas zvukovu kartu, uz som to pisal vyssie. A uspech nie je zaruceny (ale zvycajne sa to po troche usilia da rozchodit aj s XP).
Ovladace chipsetu tam uz mas nainstalene?

ale on není přímo na vistu, žádám o radu né o tvůj názor, co si mám kupovat, jestli nevíš tak mi neodpovídej. Zvuková karta Intel High Definition Audio ... s tim chipsetem to poznám jak?? že je nainstalovaný, jestli k tomu musí být ovladače taky zvlášť, tak je tam tady asi nemám, jak už jsem psala, jsem obyčejný uživatel, takže pár věcem nebudu rozumět, proto tu jsem....

Som ti napisal co mas robit, ak sa ti nepaci tak chod doprdele. "Intel High Definition Audio" nie je to na co potrebujes ovladac, potrebujes zistit vyrobcu a typ zvukoveho chipu (realtek, via, apod). Uz som to pisal vyssie 2x a nemam chut to viackrat opakovat.
Ak nevies ani co to je chipset tak to daj niekomu kto je schopny nainstalovat Win a ovladace. Vsetko mas na www.asus.com v sejkcii downloads, ked si tam naklikas svoj typ notebooku.

Chytrý jak radio a ještě sprostý.Co to tu meleš za nesmysly o notebooku na "naftu" .Pokud vyrobce neuvede jasně že je to zařízení určené na provoz pouze s Vistou pak uvádí zákazníky v omyl a ti by mu to měli řádně otřískat o hlavu (aspoň toto ve státech funguje).Takže klidně at si používá konečně odladěne XP a nemusí dělat z donuceni Mrkvosoftu pokusného králika na Vistách.Ty ovladače se najít dají a to je to oč žádá ...

Čoboláku, to je zajímavý, že konflikt se ukazuje třeba i u staršího HW na běžném PC, kterému se o Vistách v době výroby ani nemohlo zdát. Plácej si játra někde v salaši.

Opatrne! Vaz slova! Muzes mit vyhrady ke konkretnimu cloveku, tve vyrazy ovsem zavani "mezinarodni" nenavisti. Jeste jednou a utnu te. (mif)

Skus pouizit ovladace pre vistu. Ak to nepojde zistil by som typ zvukoveho chipu a ovladace stiahol zo stranky vyrobcu. Pokial si dobre spominam na xp sa odporuca instalovat najprv zaplata pre realtek HDA (Please first install the UAA driver before Audio installation.).
Ovladac pre realtek HDA najdes cez google.
Naposledy som riesil podobny problem pri nb hp. Vyriesil, ale uz si spominam len matne.

Som ti poradil ako si mas zistit ze co tam je presne za zvukovku. Nemam nahodou priletiet k tebe a zistit to na tvojom notebooku za teba?
Na nete sa to zistuje tazko kedze taketo informacie su na nete casto rozporuplne a casto nesuhlasia s realitou. Ale ty si strasne mudra a hras sa tu na panicku co potrebuje vsetko strkat pod nos tak si to ries sama.

Nieco sa ti pokusim vysvetlit, dufam ze to so svojim skromnym IQ pochopis:
1. Ovladac na HDaudio zvukovku moze urcovat aj to ze aku funkciu maju jednotlive konektory prip. moze obsahovat rozne speciality. 100% funkcny ovladac teda bude len od asus-u pretoze len vyrobca via ako to v notebooku zapojil. Je to jasne? Preto moja prva rada bola www.asus.com
2. Ak asus ovladac pre XP neurobil, tak je lepsie pouzit Vistu (co bola moja druha rada) aby fungoval ovladac od asus, ptz len ten je zarucene funkcny na tom NB. Mozu fungovat aj ine, to je potom ale sazka-sportka. Ovladace neskusaju sposobom sazka-sportka, ptz. moze sa stat ze stiahnes aj 10, a ani jeden z nich nemusi fungovat.
Takze ak chces skusat sposobonm sazka sportka tak nech sa paci, a moze sa stat ze sa ti nainstaluje a bude sa tvarit ze je vsetko spravne, a o 3mesiace ked budes chciet pouzit mikrofon alebo sluchatka zistis ze nefunguju. Nie, zazracny ovladac specialne pre slecnu Veroniku neexistuje, preto som ti neodpovedal stylom stiahnes to tu a tu.

Já myslím, že MM se snažil co mohl. Jeho rady byly na 100% přesné, a on má samozřejmě pravdu. Ovladače na Audio jsou v dnešní době hned druhé nejproblematičtější (hned po grafikách), navíc se dnes nacházejí i na grafických kartách (ATI karty s integrovaným kodekem) a dále je pro bezproblémový chod potřeba nainstalovat i "známé" KBčko od MS: 888111

Takže prosím všechny, aby se zklidnili. Děkuji.

Je to prosté Předpokládam že máš Radeon HD 2600 XT a v tom ej ten problém, u CD ke krafické kartě je i tento ovladač, ale pozor pokud ho naisntluješ nepujde ti zvuk :D já jsem o nainstloval a on se hádá s driverem na zvukovou kartu . ja jsem ho pak zakazal a vše je OK