Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Visual Foxpro - modeless formulare - problem s blokovanim ostatnych formularov

Zdravim,

neviem, ci sa tu najdu nejaky fox programatori, lebo potrebujem poradit v nasl.

viem vytvorit viacero nezavislych modeless formularov (on top) a da sa medzi nimi nezavisle robit, ale az do okamziku, ked niektory z tych formularov zacne nieco pocitat - napri.caka 20 sekund cyklus.

Vtedy aj ostatne modaless formulare su nedostupne, a cakaju, ked skonci ten jeden s pocitanim v metode.

otazka: ako dosiahnut nezavislost formularovych vlakien, aby ked aj v jednom vlakne (formulari modaless sa pocita) to neovplyvnovalo ostatne formulare (aby sa dalo aj v inych nieco robit)

dufam, ze som to napisal akotak zrozumitelne a z sa najde niekto, kto ma nasmeruje na riesenie.

vopred diky

P.S. ide VFP90 demo

medzitym sa mi to nejako podarilo cez volanie druhej vfp.exe aplikacie

cez RUN /n apl2.eze (t.j. necaka na ukoncenie apl2, len vytvori novy nezavisly EXE proces, co som chcel)

len bohuzial neviem jednoducho manipulovat z premennymi z jednej aktivnej VFP aplikacie EXE do druhej aktivnej VFP EXE palikacie, tak som to vyriesil trapne cez zapis do suboru a citanie zo suboru.

robil som aj COM servre, lenze tie pristupy k premennym su na neaktivne premenne servera, nie na aktivny VFP EXE proces aplikacie2, takze to neslo tak prenasat,

mozno mi niekto poradi, ako sa dostat do aktivneho procesu k premennym z jednej akt. VFP.EXE apl do druhej VFP EZE apl. to by bolo super, len dufam, ze to nebude treba cez c++ :)

vopred diky.

Přímý přístup bych moc nedoporučoval. Ve Windows se tohle řeší formou zpráv, data se dají přadávat pomocí zprávy WM_COPYDATA
Můžeš to udělat i složeně - vytvoříš soubor a pomocí jednoduché zprávy aplikaci oznámíš, že má soubor nebo záznam v DB nebo zápis v registrech zpracovat.