Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o tip na nákup DVD vypalovačky - pokud možno konkrétní doporučení

Loučí se se mnou DVD mechanika (vypaluje, ale má problémy se čtením)

Prosím o tip na nákup DVD vypalovačky - pokud možno konkrétnítní model - co můžu koupit v cenové relaci cca do 1 000 Kč s DPH, hlavním kritériem je kvalita čtení a vypalování, rychlost vypalování není podstatná.
Zahlédnul jsem něco o technologií lightscribe(možná to píšu špatně - popis DVD vypaluje stejná čočka, co pálí data ???)

Já měl dvakrát za sebou LG a během půl roku jsem dvakrát reklamoval. Ovšem, měl jsem smůlu na vadné kusy. Teď jsem koupil jakéhosi Lite-Ona a zatím rok dobrý.
LightScribe je docela fajn, ale použiju to tak 5x do roka. Vzhledem k rozdílu cen mechanik s LightScribe a bez, který je minimální, bych si další mechaniku zase koupil s LightScribem. Dodatek: nepálí čočka, pálí laser.

S tim LG nejsi sam...

Pak jsem vzal vymenou Samsunga SH-182D, dle testu je skvely pro zapis i cteni, ale u DVD-R ma divnou stopu lead-in. Opticky to ypada skutecne divne. Ze zahranicnich diskuzi to nedelalo se starym firmware, ten vsak neumi cist media Tayo Yuden...

Rada zni: nejlepsi je LG, ale musi se s ni pravidelne na reklamace. U nas to obchodnici automaticky resi reklamace vymenou. Tim ziskas i "dlouhou zaruku" :-D

dnes už ako skutočný výrobca čriev mechaník zostal v hre prakticky len LiteON,vyrába cca 90% všetkých mechaník ako OEM výrobca,zbytok vyrába Sony+Nec alias Optiark,Hitachi,ostatní ako Pioneer,Plextor,Teak,Yamaha/yamaha už dávno/ už výrobu ukončili a nadviazali OEM partnerstvo s LiteON,takže dnes už naozaj nemá zmysel rozoberať akú mechaniku,dnes sa treba skôr zamerať na cenu a možnosti mechaniky,kazovosť jednotlivých "značiek" je tiež velmi sporná,dnes v obchodoch prevláda LG,sem-tam nejaký Samsung,HP laser writer,takže aj poruchovosť je kvôli tomu na prvý pohlad vyššia napr. u LG,ale nie kvôli vysokej poruchovosti,ale kvôli tomu,že v určitom období je dostať všade a kúpi si ju velké množstvo ludí a je velký rozdiel porovnávať,keď na 1000 kusov LG ide do reklamácie 5 a z predaných piatich kusov Samsungu napr.ani jedna,bolo by velmi neobjektívne povedať,že napr. LG je šmejd len kvôli tomu,že sa náhodou tých pár ludí stretne na jednom fore

tak to bych až tak kategoricky netvrdil. Já bych to dělil alespoň na výrobce optických hlav a výrobce čipsetů. Ale je fakt, že většina už vyrábí u LiteOn. Nejsou to špatné mechaniky, ale nevydrží.. ;-)

BTW, mám tu ještě staré dobré SCSI Yamaha CRW-2100.. a pálí dodnes (a že vypálily každá tisíce CD - měl jsem je v duplikátoru)..