Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC seká v intervaloch

Počítač mi seká v krátkych intervaloch asi tak každých 10 sekúnd na 1-2 sekundy, ale len pri aplikáciach. Keď zapnem taskmanager tak vyzerá byť všetko v poriadku, žiaden proces nezvyšuje zaťazenie CPU nejako výrazne okrem spustenej aplikácie a položky "Nečinné procesy systému". PC som skontroloval spybotom a NOD32 a žiaden virus to nenašlo. Inak beží pc normálne, vo windowse pri počúvaní hudby, pozeraní filmov žiaden problém.

Co s tým?

Takto vyzera graf zaťažšnia CPU pri spustenej akejkolvek aplikacii.

[grafvb3.jpg]

Nediv se, když ti tam běží milion služeb, včetně nějaké od 3DSmax, originální ICQ (to ještě dneska někdo rozumný používá?), nějaký DNS updater atp.

edit: doporučuju postupně vypínat aplikace dokud nenajdeš tu, která to dělá.

Takže počítač som trochu vyčistil...keď je PC v pokoji tak vyuzitie CPU je 0-7% a využitie RAM okolo 250 MB. Keď zapnem nejakú hru tak CPU využitie je 100% , čo je ale si myslím normálne, myslím že som to tak mal aj pred tým...Lenže to sekanie pokračuje...5 sekund mam FPS 180 a potom začne sekať, chvílku to seká a opeť nabehne FPS na 180. Pred tým mi tieto hry bežali plynule. Skúsil som preinštalovať ovládač grafickej karty, ale nepomohlo to. Pripomínam že NOD32 nič nenašiel, ani spybot + som prečistil registre pomocou programu.

Začínam sa obávať, že tento problém by mohol byť spôsobený chybou v hardwary

180fps? k čemu to je?
sorry, žádné hry si nehraju, třeba se mýlím, ale jaký velký smysl má vyšší "fps" než refresh displeje?

no a aby ti to stíhala grafika - co máš za typ? znalejší by se ptali jakou hru / rozlišení / zapnuté nějaké detaily - mě takové kraviny u králíka petříka nezajímají.

to 100% zatížení je stejně divné - to je warez? máš firewall že bys viděl i odchozí komunikaci?