Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIFI MEDIA STREAM

Cafte všetci, mám nasledovný problém (ik) 8-)

Mám domácu sieť cez router (RG60SE), k sieti pripojené cez LAN 1 počítač cez WAN 3 zariadenia, jedno z nich je aj medialny prehrávač. Problém mám pri streamovaní videa na televízor s týmto prehrávačom (pinacle show center 250HD). Pripojenie na siet ide tak ako všetko ostatné ALE pri stream videa mi to seká poprípade sa zasekne úplne. Otázka je : kde je problém?

Môžem mať problém v signáli WIFI ? V miestnosti s mediálnim prehrávačom som notebookom nameral 16Mb/s (rychlost). Stačí to?

ThX
Jarda Skopecek

aha, tak chvili mi to srotovalo, nez mi docvaklo, ze WAN = WLAN ( WAN - wide area network, pouziva se pro vnejsi rozhrani routru, WLAN - wireless LAN, pouziva se pro oznaceni bezdratove site ).
uved jaky typ videa prenasis, jestli to dela i pri hudbe ( predpokladam, ze jako kazde tohle reseni to vyzaduje streamovaci server na windows bezici v siti - BTW, tohle reseni nesnasim ;-) )
Na DVD to nestaci. Mam wifi doma a i kdyz pustim video primo na svuj notebook a jsem dale nez 5m od anteny, tak se nechyta. A to neni DVD ( 7Mbit ), ale jen digitalni televize ( 4Mbit ). Proste defaultni nastaveni techhle wifi krabicek ( ktere nejde zmenit ) tohle proste neumoznuje. Wifi je k tomuto ucelu mimochodem medium krajne nevhodne. Pokud je to jen trochu mozne, doporucuji drat.

No vidím že všetko si odhadol ako to má byť ;-)

Media Server je na externom disku (raidsonic NAT) a volá sa twonkymedia. A čo sa týka tej dilemi kabel a wifi. JA som zastanca bezkáblového pripojenia a neviem prečo by to nemalo isť, ono to vlastne aj ide len na prd ]:(.

Co sa týka krabičiek, no hned na začiatok som skoro odpadol ked som o mojej krabicke nevedel nič najsť na official strankach MSI (RG60SE). Píšu o všeličom inom ale tento produkt nema podporu. Týmto vyzívam kto to nájde na MSI stránkach dostane za link odmenu ::)

Ako riešenie idem skusiť kupiť internu antenu 5dbi od ASUSU možno zlepším signál. Aj to všade v obchodoch píšu že je tam (ku krabičke) 2dbi alebo 5dbi antena. TAk aka teraz?

Každopádne sa chcem v mojom problémiku len utvrdiť že problém neni ani v media serveri ani v media prehrávači ale v tzv.krabičke.

Ak možte pomáhajte

Muzes uvest typ toho externeho disku raidsonic NAS ? taky jaky bezi software. Pokud k tomu disku pristupuje pouze to zarizeni, melo by to jit bez problemu, ale pokud tam pristupuje k datum vice uzivatelu v tomtez okamziku, ktak by to mohlo mit problemy. Procesory do toho nedavaji z nejrychlejsich.

Mozes presnejsie napisat ako si to meral?
16Mbit/s je aka rychlost? linkova alebo prenosova? medzi cim?

- V jednej miestnosti by nemal byt prblem so signalom, ja pouzivam starsi MSI router a mam kvalitu signalu 91/100 na 20m cez styri steny, je ale pravda ze s panelovou bytovou antenou.
- dolezite je aby ti ktorykolvek wifi komponent neprodukoval CRC chyby (zistis v rozsirenych nastaveniach). Ak by to tak bolo tak treba experimentovat najprv s polohou wifi zariadenia pripadne s odrazovymi alebo tlmiacimi materialmi v okoli anteny a az potom s antenou. 2dBi antena je v podstate antena so zapornym ziskom oproti dipolu... 5dBi antena by mohla pomoct... ale len ak by si mal slaby signal !
Moc silny signal robi tiez problemy, niekedy treba utlmit...
-dolezite je tiez vediet ze wifi v norme G pri linkovej rychlosti 54Mbit/s je schopne realne preniest max. 22Mbit/ uzivatelskych dat pri vypnutom sifrovani a excelentnej kvalite signalu (dalo by sa povedat laboratornych podmienkach).

Skoro som odpadol teraz pri čítaní tohto článku.. Tak tomuto sa hovorí komplexná odpoved! 8-)

No meral som notebookom je to asi , píše rýchlosť pripojenia.

No ale kúpil som anténu (5dbi) aj s 5m káblom a signál sa zlepšil a ani to neseká moooc :(

Nedokážem pochopiť mám nastavený router na dynamic 108Mps a reálne pripojenie je 24-32Mbs. Má to niečo stým G

Teoreticky vykon technologie SuperG (108MBit/s) je niekde okolo 60MBit/s uzivatelskych dat.
Vzhladom na to ze router pouziva chipset Atheros, na vyuzitie tejto technologie (SuperG) musis mat aj odpovedajuce karty...
Karta musi mat tiez technologiu SuperG (chipset Atheros)
napr:
http://www.suntech.cz/produkt/50008/MSI-PC60G-F-Wif i-PCI-klient.htm
V nastaveniach routra aj karty nastav len mod 802.11g (aby sa ti zbytocne neprepinal na inu normu)
Antena 5dBi - moze byt... ale naco ten 5m kabel? Ved to co ziskas na antene stratis na kabli...
napr.pri f.2.4GHz ma kabel RG174 stratu 2.45dB/m ... H155 ma stratu 0.6dB/m...
Velmi zalezi na umiestneni anteny. Pokial ju na routri len vymenis, tak moze to moze byt aj lepsie, nakolko vecsie anteny su lepsie "naladene". V ziednom pripade "pendrekovu" antenu urcenu k pripojeniu na router nepredlzuj kablom. Ten kabel sa pouziva na predlzenie inych typov anten, napr. panelovej bytovej anteny, alebo v najhorsom pripade malych antenok s podstavcom, ktore su dodavane k niektorym wifi kartam (napr. MSI to ma v oblube).

Pre dalsie vylepsovanie je dobre sa zaoberat:
- kvalitou signalu (hodnota udavana v % alebo bezrozmerne cislo)
- silou signalu (hodnota udavana v dBm alebo v %)
- chybovostou prenosu ( hodnota udavana bud ako PER - packet error - vecsiou pocet opakovanych paketov )

Skus namerat nejake hodnoty a pripadne ich sem pastni, uvidime co sa da este robit...