Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hdmi kabel - rozdíly

Měl jsem pocit, že to nebude žádný problém nějaký pro HTPC vybrat. Ale asi jsem zaspal víc než jsem si ochoten připustit. Našel jsem hdmi s indexy M, A, někde i F Jaký je mezi nimi rozdíl? A jak se do hdmi dostane zvuk? U interovanejch grafik bych to možná i trochu chápal, je to jedna deska ale u normálních - je tam nějaky propojení mezi grafikou a základní deskou? Ocením když mě trochu naťuknete - dáte nějaký odkaz, kde se o tom dá něco přečíst. Děkuji.

To je jednoduche: M je male (kluk), F je female (holka). Kabely se delaji M-M pro propojeni napr. DVD prehravace /ci HTPC/ s TV (ten potrebujes), M-F jsou prodluzky. "A" neznam. Zvuk jde v digi podobe prave po HDMI. U grafik je to resene tak, ze karta obsahuje vlastni zvukovy kodek (ktery je nutno nainstalovat nezavisle na interni zvukajde). Desky s IGP napodobne - maji pro HDMI vystup separatni kodek (napr. ATI High Definition Audio u AMD690, 780).