Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB upgrade ?

nevim jak uogradovat/updatovat svoje USB na jednom z pc, kdyz jeho ovladace zjevne nevyhovuji. USB nerozpozna externi HDD ani externi TV kartu Pinnacle. Na ostatnich PC me oboji funguje bez problemu, ale tato WXP instalace i tento hw je nejstarsi v moji domaci siti. Jak mam otestovat USB? Co mam o nem zjistit? Dekuji

treba zistiť,či je to usb 1.0/1.1 alebo usb 2.0,v správcovi zariadení v záložke usb controllers sa musí v prípade usb 2.0 objaviť položka standart enhanced usb controller alebo standart enhanced usb2 controller/alebo v prípade via čipsetu via enhanced....atď., v biose,pokial usb radič podporuje usb2, musí existovať položka usb2 support/speed-niekedy to tteba zapnúť manuálne,ak sa tam nič takéto nenachádza,jedná sa o usb 1.0 alebo 1.1 a na tom obvykle tv karty pinnacle odmietajú fungovať.USB sa nedá softwarovo na vyššiu verziu upgradovať nijako,wxp obsahuje ovládače pre usb2 v sebe,novšie ovládače sú súčasťou service packu 2,pre podporu usb celkovo treba mať korektne nainštalovaný ovládač k čipovej sade,ten pridáva podporu pre koreňový radič usb príslušného čipsetu.Pokial nič z toho nepomôže,rozumnejšia varianta je nákup samostatného pci radiča usb2,kvôli kompaktibilite so starším hardwarom doporučujem radič s čipom NEC a vyhnúť sa nákupu radiča s čipom VIA,ten môže na starom hardwari spôsobiť ešte väčšie problémy,než sú teraz

Zkrátka najdi si na webu výrobce desky nejnovější ovladače k chipsetu desky,
na windowsácké se nespoléhej a taky si projdi BIOS.
Pak si projdi Správce zařízení, zda tam USB jsou a nemají náhodou žlutý otazník.

BTW, jsou ty USB sloty zapojené do desky? Někdy část USB slotů nemusí být zapojená.
Strč to do slotu, který už předtím fungoval. Ideálně aby byly USB 2.0,
možná máš i starší USB 1.0/1.1.