Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochrana souborů systému windows ...

Zdravim ;-), začala se mi poprvé v životě objevovat hláška, která vyzívá k vložení instalačnho cd Win pro opravu přepsaných souborů systému windows. Nic tak zvláštního, vložil jsem cd udělalo si to co chtělo a po vytáhnutí během minutky to po mě chtělo zase :-). Nikdy jsem se s touto hláškou doposud nesetkal. Začalo to po tvrdém restartování (notebook). Takže se mohly poškodit nějaké soubor -> reinstaloval jsem system s pořádným formátem celého disku a jakmile jsem notebook připojil do domácí sítě s přístupem na net a začal ze síťového disku instalovat software, po pár minutách to opět po mě chtělo cd Win, že prý došlo k přepsání sys. souborů. To samé se stane pokud to připojím k jinému PC, který není v zmiňované domácí síti. Nikdy se to tak nechovalo, notebook má čistou instalaci (při instalaci nebyl připojen k síti). Z hlediska notebooku není nic sdíleného. Pokud je to vir, je velmi chytrý protože si našel ten notebook po čisté instalaci o 100 km dále, takže proto bych nějaký vir vyloučil. Může mi někdo pomoct ? Díky L.

diky,...jeste dodatek: v informacích je řečeno, že možná je problém s CD mechanikou - po odpojení už se hláška neobjeví - je možné aby to dělaly ovladače? (opět podotýkám, že se to nikdy nestávalo)...

Je to divne ale je mozne ze vir je na nejakom PC v sieti a zaviruje sa to cez siet. Mas instalacku s SP2? Ak nie, tak by som si nahral na HDD na tom PC alebo na nejake CD servicepack2, a hned po cistej instalacii Win instaloval aj SP2, este pred pripojenim k sieti...

P.S. a ano mohlo by to robit aj to co tam z tej siete instalujes (ovladace alebo co?) Skus si natahat ovladace z oficialnych stranok vyrobcu notebooku, ziadne ine, daj si ich na CD apod a instaluj to bez siete, a uvidis ze ci sa to bude diat aj bez siete...
A moze to robit aj problematicky HW (problem s HDD, mechanikou, apod)

Znova jsem provedl čistou instalaci bbez sítě. Po instalaci win, jsem pripojil sit a nainstaloval software (programy pro multimedia apod.). Pri tom sem odpojil cd mechaniku. Ted jsem odpojil sit a instaluji dalsi software z cd. Zatím bez problemu. Vypadá to na cd mechaniku, nenapadá me ale kde je chyba, kdyz z mechaniky se nainstaluje win i jiny software. + zjistil jsem ze jakmile jednou naskoci zprava o ochrane souboru. Zablokuje se mi spusteni QIPu způsobem "Sorry, qip.exe file is corrupted!". Mam SP2 dokud nezapojim Sit a s cd mechanikou dohromady je vsechno v poradku a ani sfc /scannow nic nezjisti.

poprvé se to stalo po tvrdém restartu, kdy v CD mechanice bylo cd a notebook načítal z cd. To byl pc v domácí síti. po čisté instalaci, která byla provedena o 100 Km jinde a napojení noteb. do sítě přes CrossCable nastal stejný problém. => Vir bych vyloučil...