Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nové RAM

Potřebovala bych rozšířit op. paměť. Zákl.desku mám NF4 Ultra Infinity s939, procesor Opteron 144, OP nyní DDR 2*512MB A-DATA 500Mhz. Ráda bych koupila DDR 2*1GB 400MHz - jestli to tedy jde? U té starší neznám časování a ani nikde to na netu nemůžu najít - byla v r.2005 skoro za 4tis. Aby se to neklouklo.. :-( Dík za radu..

pojde to ale vsetky (aj tie povodne) pojdu na frekvencii tej najpomalsej, t.j. len na 400MHz. Dokonca sa moze stat ze ked BIOS zdetekuje ze mas 4moduly tak znizi frekvenciu az na 333MHz (kvoli tomu ze niektore CPU nezvladali 4moduly na 400MHz) v tom pripade (overit pomocou everest home, vid nizsie) bude lepsie stare vybrat a nechat tam len nove. Na CL az tak nezalezi, nemusia byt rovnake (ale vsetky pojdu na CL tej najpomalsej). CL2.5 je lepsie ako CL3

Ake presne tam mas moduly, ake maju parametre, a aj na akej frekvencii to bezi by ti mal vypisat napr. everest home (najdes napr. na www.slunecnice.cz). Spusta sa normalne vo Windows.

P.S. mozno je dobre dat si to skontrolovat nejakemu expertovi ze ci to momentalne nie je pretaktovane, ptz ak tam su 500MHz RAM tak sa s tym mozno niekto v BIOSe pohral, a je to mozno teraz nastavene rucne na 500Mhz (vypnuta automaticka detekcia) potom to samozrejme tie 400MHz nezdetekuje a nepojde to. prip. si skontroluj sama v BIOSe ake je momentalne nastavenie RAM (ci je na Auto/bySPD alebo manualne).