Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakej antivir?

Ahoj.
Hledám nějakej antivir aby splňoval několik kritérií a to:
1) aby byl Free! ne že za 30 dní šlus.
2) aby se dal za chodu ukončit a né jak NOD.
3) aby furt neotravoval jak Kaspersky a nevyskakovaly z něj furt blbosti a hlášky.
4) abych si mohl nastavit aby se nespouštěl když zapnu PC
5) aby nežral moc paměti (mám 512 RAM)
6) abych nepotřeboval žadný cracky, patche a cd key...

Existuje něco takového co není s prominutím svinské a dá se to stáhnout?
Děkuji za pomoc...:-)

To ale zalezi od toho, jestli chce real-time ochranu nebo mu staci jednou za cas proskenovat PC bez nejake rezidentni ochrany.

Kdysi nejaky Indove delali "neco" e-scan antivirus. Bohuzel uz si nepamatuju cely nazev, bylo to zalozeny na Kasperskym, ale bez rezidentniho stitu, nevim, jestli jeste existuje, treba by nekdo vedel.

keby len blbost. Ja by som to nazval najviac pouzivany spomalovac PC, a este za to clovek plati :-) Ale laikom ktory len nainstaluju Win, nic nenastavia a pouzivaju ho, je proste lepsie predat antivirus s rezidentnou "akozeochranou", ptz. by si im to do konca zivota nevsyvetlil co to su privilegia, a oni potrebuju mat ten pocit ze ako dobre sa o nich vyrobcovia SW postarali, ze len klik klik a vsetko funguje a je to strasne "bezpecne", a este su ochotni za to zaplatit.
Cela Win platforma je business s hrackarskym tovarom, zalozeny na vyberani penazi za nekvalitny OS a za blbost pouzivatelov.

No to bych zrovna Vladimirovi nerikal, ze cela Win platforma je ... :-D

Ja myslim, ze rezidentni stity tak spatna vec nejsou. Naopak ja pocitac na viry neskenuju a znam hodne lidi co to taky tak dela, protoze ocekavame, ze rezidentni ochrana by mi nahlasila, ze mi leze do PC nejakej vir.

Jo a k tem uctum, no ja vsude kde jsem byl, jsem daval uzivatelum prava Power usera, doma taky delam v Power userovi, ale ja se pak nedivim, ze mi tam nektery programy nechodej.

Jo a v praci co jsem delal jsem nadaval svym kolegum, ze davali uzivatelum administratorsky opravneni, no ale kdyz me lidi furt otravovali, ze jim neco nechodi, tak jsem motivaci svych kolegu pochopil.
Mluvim o Win, v linuxu podobne problemy nejsou, samozrejme jak jinak. ;-)

myslel som to tak ze ak by bol OS urobeny slusne (a od zaciatku s default nastavenim, aby aj programatori aplikacii pochopili ze ako maju pisat aplikacie aby nemusel byt prihlaseny admin) tak by nebola potreba mat na PC spusteny nejaky spomalovac (a ani ziaden skenovac)

P.S. pracovnikom nie je problem dat admin heslo (lokalne, na tom PC), ale admin ucet by sa mal pouzit len v nutnych pripadoch a potom hned nazad na usera. ... ale neboj viem ako to je v praxi, a co za volovia sedia za PC...