Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Legalizační Vista OEM

Už docela dlouhou dobu se dá pořídit "legalizační" licence WinXP OEM (bez nákupu HW).

Dnes jsem zjistil, že i novější Visty se dají (jako OEM) zakoupit jako "legalizační", tj. bez HW.

Třeba tahle info někomu pomůže, pro mě je to fakt novinka a příjemný překvapení (třebaže osobně straním XP).

Pavel

Bol som nedavno v SR v obchode kupit si nejaky OS, XP mali dve rozne (s roznymi cenami)
a) legalizacna OEM verzia (drahsia)
b) OEM verzia ktoru by mi predali len s PC (asi o 500Sk lacnejsia)
Myslim ze to tak uz rozlisuje MS, ze sa to lisi aj napisom na obale alebo na tej knizke co k tomu je.

Visty mali len jedny (resp. s kazdeho typu vist len jeden typ - OEM), a predali mi ho aj bez PC, takze asi tak :) Neviem ako to ma poriesene MS, mozno to bez PC predavat nemozu, ale osobne nevidim dovod nepredat mi OEM verziu bez PC, sak PC som si vyrobil sam a podporu si budem poskytovat sam sebe.

U nás v ČR byla ta akce minulý rok a teď už žádné legalizační verze nejsou, dá se použít jakékoliv OEM windows s tím že bys ji kupujícímu měl dát ještě v takové hnědé krabičce z tvrdýho papíru ve kterým ty oem cd chodí zabalený. Finta je v tom, že jsou na tom zas nějaký písmena co nikdo nečte a rozbalením s tím souhlasíš.

Jinak prodejcům to bylo vždycky jedno, jednak by při neprodání zboží byli sami proti sobě a kdyžtak můžou vždycky tvrdit že jsi jim řekl že jsi "tvůrce systémů" čili že skládáš počítače sám.