Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopírování souborů po síti

Pls mám problém při kopírováni některých souborů po síti - soubor nenalezen atd... - podezřívám soubory který byly na zdrojovém disku přesouvány - nevíte někdo co s tim ? Teda kromě rady soubory v rámci jednoho disku nepřesouvat ale kopírovat a pak smazat - pak se mi zdá že s nima po síti není problém... Zkusil jsem zdrojové soubory na lokálním disku překopírovat jinam, původní smazat a pak zase nakopírovat zpět na původní místo a pak už šlo kopírování po síti bez problémů - vypadá to, že se buď windowsům nebo salamandru nelíbí soubory u kterých se přesunutím změnilo umístění (hlavička) a jakoby je "nenajdou"... Sítí myslím LAN - dva PC s XPh nebo PC s XPh a NAS...

říkáš i v salámovi, i ve windows? ten tvůj nas disk je co za krám?

wirdowsí průzkumák právě proto, že ukazuje strom disků včetně sítě, bývá náchylný na tuhnutí při nedostupnosti některého z nich.
u salamandera zkus v konfigurace - disky: zatrhnout u síťových disků "automatický refresh"