Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký koupit notebok

Ahoj,jsem laik,poraďte jaký notebok koupit. Ke své práci budu potřebovat psaní dopisů, dělání tabulek, pro děti nainstalovat hry a na cesty DVD. Takže delší výdrž v režimu. Cena do 15.000Kč.Díky Maro

Dlha vydrz + hry + 15k = vtip a nie notebook.

Lubovolna dvojica kombinacii vasho tvrdenia si prikro protirecia:
a) dlha vydrz + 15k => nemozne, do lacnych modelov davaju lacne 6 clankove baterie, co aj sposobuje nizku vydrz.
b) dlha vydrz + hry => hry su graficky narocne aplikacie, potrebuju HW vykon a takisto el. energiu. Vela energie (sucasne high-end zostavy maju uz 650W a viac zdroje, predstavte si aspon polovicny vykon vyzmykany z ntb baterie :-D)
c) hry + 15k => hry su HW narocne aplikacie, ktore za tieto peniaze NEkupite v ziadnom pripade.

Akou cestou by som sa vydal na vasom mieste:

Detom kupit desktopove PC (podstatne lacnejsie a vykonnejsie zostavy = rozumne riesenie), sebe za tych 15k so zatatymi zubami kupil nejaky lacny plastak, hocaky (v tejto cene je to asi jedno?) alebo s usmevom na tvari repasovany IBM ThinkPad + UltraBay pridavnu bateriu (+2k Kc). Vami pozadovane kancelarske ukony ovladaju vsetky pc a ntb uz roky. Ultrabay bateriou dosiahnete velmi peknu vydrz aj na cestach (osobna skusenost).