Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acronis True Image 11 Home - neumi palit z prostredi Secure Discu?

Ave! Byl mi (misto Norton Ghost 14.0, ktery jsem pozadoval) firmou zakoupen soft /viz predmet/. Po instalaci jsem vygeneroval bootovaci secure CD, nastartoval z nej a pri pokusu ulozit image primo na DVD+R zahlasil program: "unsupported drive". Jedna se o "klasicke" DVD palidlo (SATA), ale neni to zrovna "klasicke" PC (i kdyz se jedna o shodne komponenty a na tak nizke urovni se to jako std. PC chova). Prosim uzivatele Acronisu, jestli by mi nemohli sdelit nejake podrobnejsi informace (zda to vubec palit umi, zda to podporuje SATA, delam-li neco blbe,...). Predem diky za pripadne namety.

Po instalaci jsem vygeneroval bootovaci secure CD

možná tady je zakopaný yorkšír. originální bootovací cd dává na výběr full version / secure s osekanými drivery - kvůli (ne)kompatibilitě s novějšími chipsety.
proto kvůli této možnosti poctivého "dualbootu" kupujem zásadně kulaté full cédéčko o 200 dražší místo stažení čehosi vygenerovaného instalačkou.

v.10 a starší - ale jak říkám - nejde o vyrobené cd z už nainstalovaných TI, ale kopii originálního bootovacího/instalačního cd, ne stažený exáč.

jinak ani nevím jestli to umí pálit, vždycky vyrobím image na druhý logický disk a nechám ho tam ležet jako zálohu. jak je čas se to vypálí nerem, nebo pokud ten krám nemá vypalovačku - údržbáři ve fabrice skoro všechny vykradli - kopnu to po síti na centrální vypalovadlo.

2 TW: To prave nelze (neni to v siti). Rozhreseni :-) je vec hezka, nicmene pro mne nepouzitelna - uz me napada jen to, ze ta vec nerada Sony palidla. Ted jsem to zkusil doma na svem PC (vse na SATAch) a bez problemu. Ad "edit2": co tim myslis? Ono je IMHOj sumafuck, jestli to bootnu z origose ci prepalence (a doma mi to z prepalence jede).

2 ledobrtnik: Jj. Vyrobil jsem full. A jak jsem nastinil, doma mi to jede. Mam i origosku, ale nebudu s ni litat po zaneradenych a zasponovanych dilnach. No nic, je to koupeny software, tak v pondeli poresim tech-support.

BTW: docela se mi zda, ze je to lepsi, nez ten Ghost ;-).

ad edit2: no já to myslel tak, že jsem pochopil, že se hovoří ne o BootCD prostředí, ale záloze z běžícího OS.

ad BTW: ano, v některých věcech je to znatelně lepší než Ghost, ale v některých to je stále nedotažené. Hlavně se mi nelíbí, že "verzují" i vyšší verze linuxových jader na BootCD (tedy když chceš zálohovat soudobé čipsety a používat moderní síťovky, tak musíš koupit upgrade)