Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "zatuhnutí" PC při kopírování DVD

P4 1,6, XP Home 2 GB RAM, GF 6200

Když kopíruji DVD přes Nero 7.10.1.2 micro v jedné DVD read mechanice zdroj, ve druhé RW cíl, kopírování přes disk ne onfly, počítač v podstatě zatuhne. Přitom při nakouknutí do Process Explorer (sysinternals) se fláká. Idle trvale nekde nad 90%, pamět 380MB, I/O bytes taky nic moc. Situace je stejná při čtení i při zápisu, jen při verifikaci se to poněkud zlepší.

Co ten počítač (je mi jasné, že to není žádný rychlík, ale na net stačí) zastaví? Řadič disků, sběrnice ... ???

Ví někdo?

V poslední době jsem se setkal s několika stejnými problémy u svých známých. Vždy šlo o kopie filmů z DVD rekordérů. Vždy se ukázalo, že jeden nebo několik souborů nešlo přečíst v žádné mechanice a vina nepatřila programům Nero (verze 6 - 8).