Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sledování nelegálních Vist

Reaguji na příspěvek ve Zprávičkách:

http://pc.poradna.net/comment/index/905-pripravuje- se-vypnuti-nelegalnich-vist

Tady je reportáž z TV Nova:

http://www.nova.cz/tvarchiv/?238v=135041&238p=TNOVI NY&=&238d=21.04.2008&238o=

Sledoval jsem v práci Primu a tam zaznělo, že do tří měsíců začne stejně tak
prověřovat i Windows XP. Bohužel na Primě mají jen zprávy vcelku:

http://www.iprima.cz/index.php/plain_site/content/v iew/full/21380

Jedna kampaň už proběhla - ukázalo se však že reklamní kampaň postavená na vtipu "jsou jen dva druhy lidí" nenašla odezvu mezi běžným publikem. (Při promítání před vybranými filmy v kinech se však jistá část publika i po několikerém opakování smála, až se za ledvinky popadala.)

Fakt vtipne.
Napr. vcera som musel nabootovat linux aby som mohol vymazat pokazene CD-RW (pokazilo sa to pri vypalovani pod win, aby si nezacal dristat o tom ze to pokazil linux :), lebo dementny WinXp sa proste donekonecna pokusal namountovat pokazeny filesystem CD, aj ked som povypinal vsetky autoruny aj v gpedit aj v registroch.
V linuxe ziaden problem, zalezitost 3minut (nabootovanie live CD). A predstav si ze som nic nemusel kompilovat, a dokonca ani nic instalovat (vypalovaci SW je uz v knoppixe "predinstalovany" a zadarmo).

Tak mi vysvetli za co ludia ku**a caluju tych posratych 4000Sk ci kolko ked kupuju XP. Kde je ta protihodnota tych 4000Sk. Lebo ja vo Win ziadnu hodnotu nevidim. A hej, mozno tak max. 5dolarov. A nie 150 dolarov. Ale aj tak som musel vycalovat jak debil. Lebo chcem byt "kompatibilny" s hrami.

S tím se nedá než souhlasit, ale to přece neznamená že budu používat klíč k utahování matek jako vidličku při nedělním obědě, a to i přes to že vidličkou ty matky jdou utahovat opravdu blbě.

Ostatně na to si odpověz sám proč nabootuješ do linuxu jen tehdy, když se něco po*ere .-)

Ale nejde o to ci vidlicka alebo kluc, ked za Win zalatim 150$ tak to ma byt aj vidlicka aj kluc. Ked to vynasobim milionmi predanych licencii tak mi vychadzaju trzby v miliardach dolarov, a proste nedokazem pochopit preco za miliardu dolarov niekto nevie ani normalne naprogramovat spravanie pri nejakej chybovej situacii. Ja by som im to naprogramoval aj za milion dolarov :-) a tak ze by to spracovalo akukolvek chybovu situaciu :-) Preco ten dementprogramator co to vo Win programoval tam za miliardu dolarov urobil nejaku poondiatu nekonecnu slucku?

hej ]:) Ale nie, mne ide len o to ze za tie prachy by mohlo byt Win urobene omnoho lepsie, ale mozem tak akurat len nadavat, jeden clovek by urcite nestihol urobit slusny OS ani do konca zivota...
Alebo ked uz setria na programatoroch, tak by mali dat aj primeranu cenu, napr. 10$ a to by si kupil kazdy a nemuseli by robit ziadne sledovanie piratskych kopii alebo co.