Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí síť

Dobrý den,
mám domácí síť mezi dvěma desktopy pomocí LAN patch kabelu. Internetové sdílení, hraní, vše bez problémů.
Mám taky Wi-Fi adaprér přes USB na desktopu, který je připojen k netu přes ADSL, a chtěl jsem se zaptat, zda je možné se do sítě taky připojit přes WIFI, takže by byly v síti dva desktopy (přes LAN) a notebook (přes WIFI)? Zatím se mi podařilo zajistit, že se počítače vidí, ale internet, což je nejdůležitější, se prostě nenasdílí - buď funguje notebook nebo druhý desktop, většinou se to ale všechno podělá a net běží jenom na jednom desktopu. Jde to vůbec nakonfigurovat ručně? Předem díky.

Vyhodit USB wifi, rozebrat, koupit router s wifi ( dnes otazka do tisice korun ) a bude bez problemu vse fungovat. Zaroven kvuli internetu na druhem desktopu a na notebooku nebude nutne mit zapnuty cely pocitac, ktery ma spotrebu obvykle > 100W, ale pobezi jen routrik se spotrebou <15W.