Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nastavení routeru

Router nastavuji přes Winbox. Potřebuju nastavit směřování portů. Dal jsem IP/Firewall/NAT, kde jsem všechny porty co chci otevřít přidal. Jako první jsem ale přidal nastavení:
src.address 192.168.2.0/24 out-interface: wlan1
Položka dst-address zůstala nevyplněna. Myslím si že dst-address by mělo být vyplněno i položka out-interface by měla být jiná např. ether-2
Proč mi nefungujou porty nebo co mám v hlavním nastavení změnit?

a) nepises ktery port chces forwardovat
b) src_adress 0.0.0.0/0 dst_adress ip_wlan_1 port 80 (pro http) (action) dst_nat 192.168.2.x/32 port 80
c) z toho cos napsal ty mi pripada ze nechces nastavit forward portu ale maskaradu (NAT)

PS: pokud mas napr. RB150 (tusim se 4xlan 1xwan a pravdepodobne si jim dal adresy 192.168.1-4.x/32 .. treba mas vic kompiku zapojeneho do mikrotika .. tak zkus nastavit src-adress 192.168.0.0/16 dst_adress: 0.0.0.0/0 out_interface_wlan1? action masquerade ..
PPS: pisu to z hlavy mozna to mam blbe .. ti pak napisu presnej postup

Vubec z toho co pises neni jasne co chces vlastne udelat
takze: pro maskaradu (aby ti sel NET) ti staci nastavit toto:
0 chain=srcnat action=masquerade out-interface=WAN_INTERFACE

presmerovani napr. portu 80 na svuj komp muze vypadat takhle:

1 chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.2.1 to-ports=80 dst-address=WAN_IP_ADRESS dst-port=80 protocol=tcp

PS: VYROBCE ti zadny forward portu v defaultu NENASTAVUJE

Ano přesně nějak takhle to tam mam nastavene, ale ty porty mi nefunguji. Není možné že by bylo něco špatně nastaveného ve webboxu? Co když u Firewallu odškrtnu NAT nebo Protect router. Vůbec se totiž nemůžu na router přihlásit přes vnitřní adresu.

ip/firewall/nat nastavení:
0 action:masquerade 192.168.2.0/24 out-interface: wlan1
1 chain:dstnat protocol: 6 (tcp) dst-address: //verejna adresa routeru// dst-port: 3389 action:dstnat to address: 192.168.2.60 to ports:3389
2 chain:dstnat protocol: 17 (udp) dst-address: //verejna adresa routeru// dst-port:3389 action:dstnat to address 192.168.2.60 to ports:3389
pak tam jsou dalsi porty ale ty jsou nastaveny stejne

Fajn..
sice u maskarady nemas napsanej chain ale zrejme kdyz ti chodi net tak mikrotik poznal ze to bude src
Otazka teda je: skus srozumitelne napsat co ti vlastne nechodi
Z prikladu port forwardu cos napsal chces smerovat RDPcko .. takze zkousis se odjinud pripojit na svuj PC na vzdalenou plochu a ono ti to nejde? Nebo jak usuzujes ze ti to nejde

tam mam. driv me to fungovalo. pak to bylo v servisu a tam nam ten router nastavili znova a od te doby to nefunguje. ted sem tam ty porty pridaval jak tam byli predtim. mozna maji byt jinak, ale poskytovatel rikal ze je to spravne nastavene.

ip/firewall/nat nastavení:
0 chain:srcnat action:masquerade 192.168.2.0/24 out-interface: wlan1
1 chain:dstnat protocol: 6 (tcp) dst-address: //verejna adresa routeru// dst-port: 3389 action:dstnat to address: 192.168.2.60 to ports:3389
2 chain:dstnat protocol: 17 (udp) dst-address: //verejna adresa routeru// dst-port:3389 action:dstnat to address 192.168.2.60 to ports:3389
pak tam jsou dalsi porty ale ty jsou nastaveny stejne
ip/firewall/filter rules nastavení:
povolena všechna nastavení (UDP,připojení na router z lokální sítě) - u všeho je accept kromě invalid connections a accept everything else.
Myslím, ale, že si s tím asi neporadím sám.
Dřív nám to fungovalo, ale v NATu v nastavení 0 bylo nastavení out-interface: ether2-LAN.Ted kdyz to tam dam , tak mi nejde internet.V servisu nam to nastavili takhle a od te doby to nejde. Co kdyz zkusim ve webboxu odskrtnout u interface verejne site policko NAT? Nebo čím by to mohlo byt, ze ty porty nejdou?

zaregistruj se na poradne, a jestli chces tak mi pak muzes zkusit poslat admin/demo ucet pres private message. Ja vcera scanoval sit na ktere jsi ale na rozdil od adminu poradny bohuzel nevidim koncove IP ale myslim ze vim ktere mas :) pokud ti tam jede teda verze 2.9.45.
Podival bych se ti na to.

Tak sem provedl par testu na mikrotiku 3.7 ,, a uzasnem klikatku na web. rozhrani (ne winboxu)
Port forward mi nesel pokud jsem mel zapnuto "protect customer" coz nedela nic jinyho nez do chainu input a forward hodi navic nejaka pravidla.
Pokud mas tu samou verzi a dela ti to ty samy pravidla, tak ti chybu zpusobuje nejspis
12 ;;; Drop and log everything else
chain=customer action=drop
Zkus tohle pravidlo vypnout.
Kdyz ani to nepujde, dej do disable vsechny pravidla v INPUT+FORWARD a zkus to znova.

mam verzi 2.2
ted jsem odskrtnul vse co tam bylo akorat jsem musel u ether2 nechat zaskrtnuto NAT jinak mi nesel internet.
ani nyni porty nefungujou.kdyz jsem odskrtnul protect router znamena to, ze se muze na nas internet pripojit kdokoliv?