Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nefunguje mi bezdratove pripojeni

Zdravim vsechny a prosim o malou radu... Jsem jiz v nesnazich a nevim co delat. Asi pred 14 dny jsem si poridil bezdratovy internet at nemusim po baraku litat s dratem. Na sem PC mam nainstalovane win vista a sitovou kartu mam: Atheros AR5007Eg Wireless Network Adapter. Notebook mam Asus F3KE. Problem je ten, ze mi to doma bezdratovou sit najde ale nejde se mi na ni pripojit. Pritom kdekoliv jinde (napriklad u kamarada) se na bezdratovou sit bez problemu pripojim... Uz jsem kvuli tomu i zformatoval PC a stale nevim, cim to muze byt...
Prosim Vas o pomoc, jsem v nesnazich...

Ani bez sifrovania sa ti nepripoji?
Obecne pri wifi veciach treba rozlisovat dva stavy pripojenia...
1. pripojenie na linkovu vrstvu
2. pripojenie na sietovu vrstvu
Ak sa ti pripoji PC na linkovu vrstvu (bod c.1), este nepojde ping, ale uz by si mal vidiet hodnoty signalu... sila/kvalita signalu...
Vidis na v ovladacoch aky mas signal?
Ak ano skus napisat, ake hodnoty ti to zobrazuje, pripadne kukni aj do rozsirenych nastaveni drivera pre wifi kartu na hodnoty chybovosti...

Je mi jasne, ze "sila" signalu je vynikajici, kdyz si 2m od wifi AP...
Ked to nefunguje na takudo vzdialenost zacinaju byt zaujive ostatne udaje...
Dost podstatny je udaj "kvalita" signalu a chybovost...
Atherosy su dobre ale moc citlive... poedal by som az moc precitlivele...
Mozes skusit znizit na AP vykon ak sa da...

Ked budes tu kartu zahadzovat povedz potom kde, mne by sa zisla... (ja rad Atherosy)
No a pred tym nez znova vsetko sformatujes vcitane AP a NB, by si uz mohol konecne prezradit aku "kvalitu" a "chybovost" signalu mas...
Lepsie je nieco merat ako vymienat v domneni, ze by ti to snad pomohlo...