Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POP3 IMAP

Objasnite jednou vetou rozdiel medzi POP3 a IMAP . . . . ako nastavit ucet v outlooku, mam na vyber . . . diky.

Pop3 nemusi vzdy mazat ze serveru, muze to tam nechat. IMAP je ovsem prizpusobeny, aby ti prenasel do pocitace jen nektere informace. Zatimco kdyz u POP3 nastavis, aby ti stahnul "hlavicku" ( aby nestahoval v nahledu mail cely ), tak on musi stahnout nejak dlouhy zacatek a kdyz v nem najde hlavicku, tak ji zobrazi. Zatimco IMAP umoznuje rict serveru hele, chci hlaviku a jake jsou u toho prilohy a on poskytne pouze onu informaci. Nestahuje se nic zbytecne. Dobre to je hlavne u pomalych linek. Druhou veci je, ze pop3 je primarne urcen na stahovani mailu ze serveru, zatimco IMAP je navrzen jako server-client, tedy klient jen "zobrazuje" obsah schranky na serveru. Vyhodu to ma pri zalohovani ci paralelnim pristupu vice uzivatelu do schranky, nebo z vice mist.
PS: nepis velkejma, na internetu je to povazovano za hulakani

vsimol som si neskoro tie velke pismenka, diky, ale skusal som jedno aj druhe, potrebujem dostat do outlooku dve konta, a ked dam pop3 tak i to taha vsetko do jedneho do dorucenej posty . . . ak dam imap, tak si bytvori svoj pvedal by som adresar, a kazde si taha do svojho. ale nie to, co uz som mal niekedy stahnute, teda chybaju mi stare, pop3 mi to stahne nanovo. Takze z kazdeho nieco. diky.