Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nevidí CD/DVD mechaniky

Dobrý den.Potřeboval bych prosím poradit. Měnil jsem CD/DVD mechaniku (k ní bylo cd Nero 7),po výměně vše fungovalo i vypalovalo.Ale pak jsem nainstaloval z onoho cd Nero 7.Když to chtělo pro správnou funkci restart,tak sem restartoval. A od té doby počítač nevidí ani jednu CD/DVD mechaniku (mám 2)a ani virtuální mechaniky nevidí. Prosím poradí někdo? Předem děkuji

nejdřív odinstaluj soft pro virtuální mechaniky, a hledej zatím nějaký se kterým nejsou problémy.
oem verze nera, dodávaná s mechanikou, může být omezená na konkrétní značku a nemusí fungovat s jiným výrobcem.
čili odinstaluj i zkriplené nero, vyčisti po něm stopy, nainstaluj znova.

Vše sem udělal tak jak píšeš,ale žádná změna. Když otevřu Tento počítač tak tam mechaniky nejsou,ale ve Správci zařízení jsou se žlutým vykřičníkem (už teda bez virtuálních) a ve vlastnostech mi to píše : Ovladač zařízení byl pro tento hardware úspěšně zaveden, ale nelze najít hardwarové zařízení. (Kód 41)

- takže znovu odinstaluj nero (mimochodem mezi odinstalací a novou instalací vypalovacího programu musí být restart, i kdyby windows chytrý installer 100x tvrdil že to není třeba).
- pokud nejsou po restartu mechaniky vidět, odeber je taky a nový restart.
- wirdovs si je znovu korektně přidají - teď jde nainstalovat nero.

(předpokládám že máš admošská práva.)

Promiň ale udělal sem všechno jak píšeš. Ano,windows mi napsal Nalezen nový hardware, ale pořád žádná změna.Mě nejde o Nero,ale o ty mechaniky.Jediné co s nima můžu dělat je vysunování a zasunování. Nemohla se stát chyba jinde? Mechaniky mám připojené dobře.Já už nevím,není třeba něco špatně v BIOSu?