Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako nastavit FTP server na USB HDD [Asus WL-600g]

Dobry den sa praje, chcel by som spojazdnit FTP server na mojom WiFi routery Asus WL-600g. Ide o 40GB PATA HDD (Maxton) v USB ramceku, pripojeny na router.

V nastaveniach routera mam FTP server povoleny, User s heslom pridany. Docasne mam povoleny aj Anonymous login, napriek tomu nie je mozne sa na FTP server prihlasit.

Skusal som sa prihlasovat cez webove rozhranie (FF 2.0.0.14) na adresu: 192.168.1.1:1111, takisto nastavit novy FTP ucet v TC (meno, heslo, 192.168.1.1:1111) a v oboch pripadoch vypise: "534 Home directory not found".

Mozno mi nieco unika, na HDD su uz nejake udaje zapisane, je nerozdeleny, FS je NTFS. Mal by som nan nieco nainstaloval, aby to fungovalo? V manualy som nic pouzitelne nenasiel, jedine nastavenia pre webove rozhranie, ktore som aj vykonal. Takisto aj google sklamal, mozno blbo hladam. Este dodam, ze signalizacna dioda pre USB zariadenia na routery svieti na zeleno.

Dakujem za kazdu radu, rad by som to spojazdnil co najskor. :-):>::beer:

ps: pridam screeny:

[http://img383.imageshack.us/img383/5681/ftpservervk 5.png]
Nastavenia FTP servera

[http://img383.imageshack.us/img383/1962/ftpuserfa1. png]
Nastavenie uzivatela

[http://img169.imageshack.us/img169/2668/ftperrorih8 .png]
TC error

Je to napsané i v manuálu: "ASUS router podporuje čtení/zápis na systémech FAT nebo FAT32 a pouze čtení na NTFS s kompresí i bez. Šifrování není podporováno." NTFS ale zprovoznit jde, akorát adresářovou strukturu ASUS nevytvoří, musíš ji nejdřív vytvořit v počítači, pak budeš moci přistupovat i na NTFS v read/only modu.

Tak teď jsem vše vyzkoušel - nejdříve jsem zkusmo připojil prázdný flash disk s NTFS - nebyl vůbec přístupný. Jako druhý krok jsem vložil prázdný flash disk s FAT32 - automaticky se na něm vytvořila potřebná struktura a šlo číst i kopírovat - ovšem pozor - byl nutný restart routeru! Poté jsem tento flash disk s vytvořenou strukturou příkazem Convert převedl na NTFS opět připojil a opět restartoval router - po restartu - čitelné i s NTFS. Takže by to mělo fungovat, ale je nutný restart routeru a vytvořená struktura \ftp_pub a \ftp_pvt

ovšem pozor - byl nutný restart routeru!

Toto povazujem za samozejme, po kazdom nastaveni routera ho restartujem.

Dalej dakujem za vasu snahu, pomohla. Teda to mam chapat tak, ze z NTFS bude vediet citat len ak budu subory v tychto dvoch adresaroch?

Inak tieto adresare mi na FAT32 takisto samo vytvorilo...:-)

Teraz premyslam tak, ze si ten 80GB HDD rozdelim na 40GB NTFS (sucasne data) + 40GB dam na FAT32 a to bude ta docasna zaloha cez router.

Adresáře na NTFS musí být prostě připraveny předem, a to i případné podadresáře uživatelů ve ftp_pvt. Tu FAT32 oblast ale budeš muset mít jako první, jinak na ni přes FTP neuvidíš - resp. uvidíš jako super user nebo anonym, ale ne jako založený uživatel - ten pak neuvidí vůbec nic. Je to rovněž popsáno v manuálu, takže si disk rozděl na dvě primární oblasti - 1. FAT32 pro FTP, 2. NTFS pro data.