Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako nainštalujem 2. Windows na PC aby som ten 1.WIN nepoškodil

mám 1. OS Windows XP profes.SP2 CZ na diskuC a chcem ešte 2.OS Windows XP Home SP1 na iný disk D ale tak aby som nepoškodil ten 1. OS z diskuC.
a ešte niečo dá sa pri inštalačke druhého WINXP rozdeliť disk na dve /či viac/ partícii, samozrejmä bez poškodenia prvého OS WINXP.

mám 1. OS Windows XP profes.SP2 CZ zavedený s nainštalovanými programami - ešte pri kúpe počítača - začínajú s ním problémy
/zblbol som niečo pri inštalácii skeneru aj bluetoothu a preto mám vlastne nefunkčné 2 prístroje.a ešte blbne prehrávanie niektorých filmov ... /
chcem si nainštalovať 2. OS Windows XP Home SP1
1.OS mám na disku C a 2.OS chcem dať na iný diskD. /ten by som rád aj rozdelil aspon na 2 particie -pojde to vobec pomocou inštalačky WIN XP kedže v žiadnom prípade nechcem zasiahnuť do 1.OS Windows XP profes.SP2 CZ diskuC/ .
Ďakujem, Ďakujem, ďakujem.

Ešte na upresnenie jedná sa o Jeden HDD s dvoma particiami C a D
na C 1.OS WINXP PRo Cz na D by som rád 2.OS WINXPHome .
V počítači mám aj disk E /bez particii/
uvažoval som aj na dočasnom odpojení disku s oboma particiami Ca D a nainštalovať to na disk E
a po nainštalovaní zapojiť oba HDD -??????,, neviem ale potom ako na to zareaguje základná doska stále tá istá????????,.