Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě pevného disku

Uvažuju jestli mám koupit SATA disk 250 GB za něco kolem 1090 Kč a nebo 500 GB za 1900 Kč, cenově to vyjde +- na stejno v přepočtu za 1 GB. A zatím by těch 250 GB stačilo (momentálně mám v kompu 200+250) a jak by došla jeho kapacita, tak pak bych vzal 500 a za půl roku už bude stát tak 1200, takže by to bylo výhodnější, měl bych 750 GB za cenu 2300 Kč, což je solidní.
Jenže když nyní mám
200 IDE (system)
250 SATA (data)
koupím 250 SATA tak budu mít plné oba dva SATA konektory, tu další 500ku bych na ni potřeboval nějaký SATA řadič.
Plán na léto 2008 -
200 IDE
250 SATA
500 SATA

Jak je to se spolehlivostí těchto SATA řadičů? Je to pomalejší nebo méně spolehlivé než nativní SATA co je na desce MSI 848P?
Nebo byste doporučili IDE variantu disku?
Q2: Když budu mít na jednom IDE kanálu 2 pevné disky, nebudou se vzájemně zpomalovat?

Q3: Je lepší mít 2x 250 GB disk nebo 1x 500? Si říkám že v případě poruchy jedné 250ky příjdu jen o 250 GB dat, a u 500 GB bych přišel o mnoho více.

Tak tohle si musis vyresit sam. Osobne bych vzal 0.5 - 0.75TB SATA, kterym bych nahradil stavajici datovy disk. Nasledne bych poridil ext SATA box a do nej tu 250-ku strcil (cimz bych mel vyresene i zalohy "mimo PC"). Blbe je, ze tve pocitadlo nedisponuje nativnimi SATA porty. To by stacilo disk pridat.

ja konkretne by som to riesil takto - dokupit dalsiu 250 a hodit to do raidu (na dolezite data) a neskor kupit externu variantu 500 (momentalne stoji okolo 2500, takze oproti internej verzii nie je velky rozdiel a navyse nebudes mat problem kam ho zapojit)

Pevný disk v exteriéru je méně zabezpečen než v PC, externí box někdo může převrhnout, zatáhnout za šňůru atd.
Četl jsem, že takové USB boxy jsou pomalejší než když je to připojené vnitřkem přes SATA, co je na tom pravdy?
Co se stane když nechtěně odpojím USB?

A proc skubes za hadici? Maximalne prijdes o obsah neulozene cache. Ja resim zalohy JENOM externimi boxy (mno, taky DVD-RAM, ale na ne prd vleze) a jeste jsem problem nezaznamenal (s novymi verzemi Ghost a Acronis mas primy pristup i na nizke (DOSove) urovni). Jeden box mam FireWire, dalsi dva USB - prenos se pohybuje okolo 28MBps (u FW o pet vic), takze rychlost neres...

Prosim te prifarim se k dotazu. Uz delsi dobu mam volny hdd a uvazuju o externich zalohach. Jaky ramecek mam koupit na 3.5" HDD? Vubec se v tom nevyznam a nechci nic drahy a nepotrebuju vetraky atd.. na 2.5" jsem koupil za 200kc a jsem spokojen, ale od stejneho vyrobce pravdepodobne na 3,5" HDD ramecek neprodavaji a nechce se mne za to davat 1000kc a vic. Potrebuju SATA rozhrani a oni prodavaji od Transcendu jen ATA.

To je co nejaky datovy server? Ak to je domaci PC tak ti navrhujem 200GB blbosti vymazat, aj tak ich totiz vzivote nebudes potrebovat :-) A usetris 1050 + 1900 korun. A este aj za ucet za elektriku a navstevu usneho lekara ked pri tom sedis denne :-)
Ja osobne mam 80GB disk a 50GB volne a to tam mam 10GB mp3-jek (samozrejme legalne zalohy z mojich original CD :-p). A filmy patria na DVD-R ;-)
Ja nechapem co si ludia doma na tie disky nahravaju, ja tiez chcem mat plny disk ale neviem cim ho zaplnit, porad :-)

Přesně tak, vymazat kraviny a bude místa habaděj.

Jinak k původnímu dotazu - taky jsem měl dříve více disků, ale časem mě začala štvát hlučnost těch disků, vytvářené teplo a taky zbytečná spotřeba. Zredukoval jsem to na dva disky, jeden menší na systém a jeden velkej na data. Takže bych z toho PC vyhodil ten 200GB disk a místo něj koupil ten 500GB a tu dvoustovku někomu střelit.

JJ presne tak, tiez mam 80GB a vzdy mam tych 10-20GB volnych ostatok mam MP3 a hry, teraz mi prisiel sice 320GB disk ale ten mam v podstate za jednu staru dosku ktora odisla a uz ju nemali na sklade tak mi ponukli ten disk...ale aj tak neviem co mam nan dat..tak som si nan skopiroval tu celu 80tku sak pre istotu sak ma uz par rokov a nerad by som prisiel o cenne data...:)