Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sledovani ciziho pc pres net

slysel jsem jak nekdo rikal, ze dokaze zjistit jake kdo navstevuje stranky a na co se diva. :-? je to mozne nebo se jen tak chvastal? a jestli to je mozne da se tomu nejak zabranit? predem dik za odpovedi.

loading...

Pokud ten "nekdo" má přístup např k firemnímu proxy serveru, pak se tomu zabránit nedá.
Pokud ten "někdo" e chvástá přístupem k cizímu soukromému počítač, pak se tomu zabránit dá. Ale je třeba se obrátit na někoho, kdo tomu rozumí, aby počítač odvšivil a zabezpečil.

přeto si dovolím ještě jedno kolo hry:
je to úplně primitivní - uživatel-laik požádá v dobré víře dobrého kamaráda aby mu nainstaloval nebo pomohl rozchodit jeho windows. dobrý kamarád samozřejmě ví jméno a heslo, případně aniž se o tom zmíní, si tam nezištně doinstaluje nějaký program pro dálkový přístup či správu pc.
(mimochodem podle nedávné reakce podobně mentálně vyspělých v jiném threadu: jde to, tudíž je to legální)

když uživatel-laik neví co je to firewall, neví co se mu automaticky spouští po startu, potom tu pokládá takové dotazy.

to je sice mozne, ale ne v mem pripade. wind jsem si instaloval vzdy sam, akorat poprve mi to ukazal jeden znamy a od te doby jsem to vzdy delal sam, to ale ze umim nainstalovat wind (naucit se postup nazpamet neni tezke, ale pochopit pochody uz je horsi) nutne neznamena ze umim ovladat a vim jak pc doopravdy funguje.napriklad ani nevim jaky je rozdil mezi formatem NTSF a FAT, to cumis co? ::) a presto ho umim nainstalovat.a je to zazrak ze to umim?neni,ze? ho! ho! hoo! kez by to bylo tak jednoduche!! teda aspon pro me ne.:.( jsem totiz laik samouk a jedinou pomoci jsou informace nekde z netu a od Vas a taky system pokus-chyba. mimochodem, jsem moc vdecny za veskere informace,rady a odpovedi. a ted uz jdu spat rano zase jdu do rachoty, tak dobrou.3-[3-[

my co právě vstáváme [http://www.xpower-mg.com/forum/images/smilies/extra /yawn.gif] pozdravujem do práce.
se mi zdá že jsme si nerozumněli: nejde o to čím se kdo z nás živí, a tím pádem toho o počitadlech ví víc nebo míň. ale že když si pozveme domů v dobré víře kolegu, a ten se pak chlubí že ví co zrovna děláme na počitadle, že tam někde bude zakopaný yorkšír.
takže řečnická otázka: firewall máš? znáš?

huraa! uz mam volno. :-D mi nikdo nic neinstaloval, vse si delam sam jen jsem slysel ze se nekdo chlubil ze to umi a vim ze neni expert, tak me to trochu vystrasilo :x: ze by snad kdokoliv mohl videt co zrovna delam to je vse. odpved na otazku firewall mam on a vyjimky jsou LifeExp.exe Logitech Desktop Messenger Network Diagnostic For Wind XP a Skype, mozna bych mohl neco z toho jeste vyskrtnout, ale nevim co. Log Settings zadny a ICPM taky zadny tak nevim jestli to mam uplne spravne. taky mam antivir NOD a Ad Aware ale myslim ze Ad Aware bude asi lepsi protoze zatimco NOD zjistil h...o, tak AA nasel jeden Malware ]:) a nekolik Infections. co myslis ze je teda lepsi? dik za odpoved

nevím co a k čemu jsou:
- LifeExp.exe
- Logitech Desktop Messenger
- Network Diagnostic For Wind XP
ale pokud nejde o vědomně instalovaný soft který opravdu používáš, zakázal bych je nebo radši rovnou odinstaloval.
nebo si najdi na google co to vlastně máš.

ICMP výjimky na echo neškodí povolit (hned první v seznamu výjimek), pokud potřebuješ zjistit ping.

teoreticky je mnohem lepší firewall který filtruje také odchozí komunikaci - prakticky to dopadá tak že v něm uživatel odkliká všechna hlášení, jen aby mu to fungovalo - a je to ještě horší než bez vykastrovaného xp "firewallu" - člověk na fw spoléhá a zapomene na to že do něj naklikal díry pro viry.

NOD je antivir, ad-aware se zaměřuje proti reklamnímu a jinému spyware a stahovačům trojanů. mají každý jinou funkci, pravda potkat dnes vir je už skoro vzácnost.
možné riziko těch infections musíš zvážit sám, jestli jde jen o hloupé cookies, nebo o odkazy na spustitelné programy, nebo jen o seznam kdysi se vyskytujících položek, nebo pravděpodobný spyware - některé activex objekty pro internet explorer.

každopádně skvělou prevencí je nekonektit se na síť s admošským účtem 1), 2), 3), a já dodávám - pokud máš xp, vyhnout se internet exploreru.

čili na závěr - nejde o to že by kdokoli mohl sledovat co děláš, i když ...
ale u těch domácích instalací a domácích pomocníků jde právě o možné zneužití důvěry - a kdyby se tím onen známý nevytahoval, člověka by to ani nenapadlo.

jo, volno v sobotu je pěkná věc :beer::puff: