Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slušný čipset pro AMD

Budeme kupovat několik PC byla vybrána AMD platforma. Psaní, internet, nějaké hry. Obecně jaký čipset je "slušný" - stabilní, nejméně chyb? Jaký byste vybrali vy a proč?

přiletěl jsi z Marsu? Nebo jsi byl poslední rok v lochu, že nic nevíš? :-D Dneska se pod AMD dává už jen AMD. Do kanclu 690G, do herních nebo lepších PC 7x0 (770/780G/790FX)

P.S.: Ale zajímalo by mě, proč jsi vybral AMD platformu, když nevíš, jaký čipset. Dneska se počítače staví s ohledem na cenu a výkon tandemu CPU+čipset

Jsme fandové AMD. S těmi čipsety jsem chtěl jasný názor, já si čísla moc nepamatuji. kdysi byly dobré nForce, teď mám povědomí že se psalo v době uvedení jaká že je bomba 690G a teď 780G/SB700. Proč - argumenty mi chybí, zase tak moc to nesleduji. :-)

stačí si prolézt recenze. Ve zkratce - spolehlivé, výkonné, dobrá integrovaná grafická jádra (u 780G dokonce daleko nejvýkonnější na trhu vůbec, navíc s nechutnou možností přetaktovat o desítky procent).

nForce byly kdysi jakási z nouze ctnost (lepší tehdy jednoduše nebyly), jediné vcelku nepokažené byly nF2 a nF3, obé ovšem už přikryl prach historie.

A proč by nechodily co by to bylo za výrobce kdyby si sám sobě vyráběl nekompatibilní Hardware? S takovou by asi daleko nedošel :) Právě je to pro něj ještě další zisk takhle prodá jedna firma základní desku, procesor i grafiku a o tom to je proto skoupila AMD firmu ATI časem se jí to určitě vrátí.