Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade AVG 7.5 - 8.0

Zdravim. Moje placené AVG 7.5 Anti-Virus Professional mi již třetí den nabízí bezplatný upgrade na verzi 8.0. Tuto poslední verzi jsem ale už stačil před časem vyzkoušet a nemám o ni zájem.

Okno s onou nabídkou obsahuje pouze dvě tlačítka: 1-Upgradovat ihned, 2-Upgradovat později. (zatím jsem vždy kliknul na tlačítko 2-Upgr. později)

Rovněž se v nabídce píše, že jako stávající zákazník mám PRÁVO na bezplatný přechod na AVG 8.0 (právo přeci neznamená povinost)

Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Jak se té nepravidelně se objevující nabídky zbavit?

Na dotaz sice nedokazu odpovedet, ale co se tyka problemu AVG 7.5 na AVG 8, tak pro osmicku jednoznacne mluvi nevizuelni zpusob aktualizace - proste uz se konecne nezobrauje vokynko, kdyz se stahuji a instaluji aktualizace, stejne jako u vsech ostatnich antiviru.
Naopak jasne proti je, ze po nainstalovani AVG 8 prestane fungovat Firefox. (To se ale da vyresit, staci jit do safe modu a z rozsireni odinstalovat AVG Search Toolbar.) ;-)

A nebo ten Search Toolbar při instalaci nezaškrtávat.
Firefox nepoužívám (IE7).
Bez toho automatickýho připojení mi ale nezbývá nic jinýho než se smířit s těmi otravnými chybovými hlášeními a každý den aktuaklizovat růčo :-(

Kdybys uvedl že avg 8 je proti avgh 7,5 pomalé a brzdí počítač tak to chápu ale že napíšeš že žere o pár mega pamětí (tipuju tak o třicet mega) víc nechápu. Gigo paměti stojí 600kč. S tímhle přístupem bys mohl zůstat u windows 98 a avg 6 8-)

Ano, jasně - špatně jsem to napsal - nevadí mi, že osmička zabírá o trochu větší místo na disku, ale že mi spomaluje PC.

PRO TOUCHWOODA:
Pěknej picture! Samozřejmě, že jsem měl automatický aktualizace zaškrtnutý (1xdenně), ale AVG 8.0 nevědělo, jak se k netu připojit - nikde jsem nenašel možnosti nastavení připojení. AVG8 tudíž ani nevědělo jaké připojení má použít, jaké mám uživ.jm., heslo atd, atd...

No tak to mi prosím vysvětli blíže: V možnostech internetu sice vytvořím připojení (jak vytáčet, možnost opakování vytáčení, nastaení uživ.jm. a hesla, (ne)zobrazit průběh během vytáčení, atd, atd...... , ale nikde tam není nic o poskytnutí tohoto připojení pro AVG nebo tak něco podobnýho.

Mám v PC vytvořený dvě ADSL připojení: Internet ADSL (výchozí) + Internet ADSL MediaCenter (to si vytvořila aplikace MediaCenter a stahuje přes něj TV program)

Jak má AVG8.0 vědět, který z těch dvou připojení má použít? Vždy když mělo dojít k automatické aktualizaci, hlásilo mi AVG8 že se neumí připojit k netu (páč neví jak)

Ve verzi 7.5 se to nastavovalo v ControlCentru - komponenta "Manažer aktualizací" - konfigurace - karta "Dial-Up" (zaškrtnout: automaticky proveď připojení + vybrat které připojení má AVG7.5 použít)

pokud mě paměť neklame ("vytáčené" připojení jsem už nepoužil tak asi 5 let a opravdu nechápu, jak někdo ještě dnes může používat něco tak stupidního jako je USB DSL modem), tak je třeba definovat výchozí spojení a "vytáčet automaticky".

pokud toto nefunguje s AVG8, pak je třeba kontaktovat technickou podporu Grisoftu.

Dam ti nekolik navodu k pochopeni: 8-)

- lepsi pripojeni v lokalite v pomeru cena/vykon neni
- USB modem zdarma
- modem energii uzira pouze kdyz bezi PC
- modem funguje zatim bezproblemove
- vytaci se pouze 1x po zapnuti PC
- na sdileni pripojeni k netu se da pouzivat proxy, takze lze bezproblemove nastavit kazdeho uzivatele zvlast a je to "centralne rizeno a kontrolovano" (se vsemi pozitivy i negativy)

Snad ti to staci ]:)

PS: nechci vyvolavat nejky flamewar, ale wifi nepovazuji za idealni vuci ostatnim uzivatelum pozemniho analogoveho vysilani, kdy muze dochazet k degradaci uz tak slabeho signalu. (Ne vsichni jsou z Prahy ci velkych aglomeraci)

OMG. Ne, nestačí. Říká ti něco pojem DSL router? Jeho spotřeba je pár Wattů, což je nic v porovnání se dvěma běžícími PC (jeden s USB modemem a nějakou všivou proxy, každé PC řádově 100W), ty lepší umí řídit i provoz (jak rychlosti, tak filtrování samotných URL). A nakonec to nejlepší - vytáčí jen jednou a spojení "visí" dokud jej nevypneš nebo dokud spojení nespadne (pak se samočinně vystaví spojení znova)

P.S.: sám mám doma DSL a Wifi opravdu nemusím..

DSL router zadara (ja mam ten USB zadara)? Proc ma byt spotreba (5W*24*365=>43800 * 4Kc = 175Kc -> 2/3 casu ho nevyuziji = zbytecnych 115Kc za rok...), kdyz PC nebezi? A kdyz bezi, abych se dostal na net, tak bohate staci i na to USB. Sdileni netu je jednou za cas, PC s modemem musi stejne bezet, abych s necim mohl brouzdat ci pracovat.

Suma sumarum, router je pro me pouziti uplne zbytecny. :puff:

Jestli je to nejlepsi, ze mi to usetri poklapani na jednu ikonu, zkusim zautomatizovat vytaceni po nabehnuti systemu. A kdyz mi nebezi PC, proc sestavovat spojeni???

PS: Je to sice konzervatismus, ale me hohate dostacuje bez dalsich investic. Koncim. :-p