Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Munin - posielanie mailov

Mam rozbehaneho na jednom servri Munina a chcem sa zbavit otravnych hlasok v logoch:
Apr 28 12:26:02 ns1 postfix/qmgr[5639]: 1D56B760FD7: from=<munin(at)n4all.sk>, size=573, nrcpt=1 (queue active)
Apr 28 12:26:02 ns1 postfix/qmgr[5639]: 1186D76024A: removed
Apr 28 12:26:02 ns1 postfix/virtual[7717]: 1D56B760FD7: to=<root(at)n4all.sk>, orig_to=<root>, relay=virtual, delay=0, status=bo
unced (unknown user: "root(at)n4all.sk")

Pozeral som do konfigu, ale nevidel som tam nic take, co by dovolovalo vypnut posielanie mailov.

co tohle:

Výstupy
Hlavním výstupem jsou pro Munin grafy. Jak to může vypadat je vidět na demonstrační instalaci. Na úvodní stránce je přehledně vidět, které parametry se dostaly do nebezpečných hodnot, dále se již dostaneme na grafy jednotlivých parametrů.

Kromě grafů je možné také nastavit notifikaci v případě překročení limitů. Notifikace může mít libovolnou podobu, nejjednodušší je asi posílat email, až po propojení s Nagiosem. Vše se nastavuje na monitorovacím serveru v souboru /etc/munin/munin.conf. Inspirovat se můžeme třeba příklady v ukázkové konfiguraci a nastavit posílání emailů:

contact.someuser.command mail -s "Munin notification" somejuser@fnord.comm

Pokud chceme různá varování zpracovat jiným způsobem (třeba některá přeposílat na mobil), je vhodné ještě vynutit posílání každé události v samostatném mailu:

contact.someuser.max_messages 1

article.php