Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sesíťování 2 PC

ahoj,
rad bych pozadal znale o radu se sesitovanim 2 PC.
Ani jeden neni na netu. Potrebuju pretahnout jenom data z jednoho do druheho.
Zapojil jsem sitovy kabel do sitovych karet, nastavil Ip adresy u obou PC, firewallu jsem povolil sdileni slozek.
Na ping reagujou, ale sdileny slozky sem nikde nenasel. zkousel jsem i total commandera.

Jen na jedne ikone pripojeni PC1 mam zamecek a nevim co to znamena.

Jeste pro upresneni,pri nastaveni sitoveho privojeni k mistni siti davam ve vlastnostech TCP/IP IP adresu PC na ktery se chci pripojit, je to tak?

kazdopadne kopirovani souborou mezi 2 PC nefunguje.
diky za pomoc

"zámeček" značí aktivovaný firewall. doporučuju pro domácí použití zcela vypnout.

pro sdílení potřebuješ, aby oba PC byly ve stejné pracovní skupině, měly nasdílenu alespoň jednu složku a ideálně na obou byl alespoň jeden stejný uživatel s heslem (minimum je alespoň jeden uživatel na každém PC).

Pokud zapneš zjednodušené sdílení, neplatí to o uživatelích, ale jedná se o zásadní snížení bezpečnosti.

pokud ty krámy budeš časem připojovat i na net přes domácí router, bude lepší uvažovat o zapnutém firewallu. v nastavení toho windowsáckého se dají povolovat programy a služby (potřebuješ sdílení souborů a tiskáren) a výjimky (bude se ti hodit icmp kvůli kontrole na ping)
čili:
1) musí ti fungovat odpověď na ping od druhého pc
2) musíš si nastavit co cheš sdílet, jaký bezpečný adresář=složku. ne, systémový disk c: ani náhodou.
3) pokud máš jen home verzi windows, ty používají tzv. zjednodušené sdílení souborů, jen klikáš při procházení síťového stromu. zabezpečení -> nula.
u normálních windows se dá zjednodušené sdílení vypnout, a přihlašuješ se k síťovému disku jménem+heslem. účet bez hesla nejde k nasdílení disku použít. jde na to použít batka:

net use \\ip.adresa.druhého.pc\síťové_jméno_sdíleného_adre sáře /user:vzdálený_účet heslo /persistent:off

4) na obou pc nemusíte mít nutně jako správci nebo uživatelé stejná hesla, stačí se dohodnout na nějakém univerzálním uživateli, toho použiješ jako usera pro mapování disku a zároveň pro něj nastavuješ/omezuješ práva ke sdílenému disku.

diky za radu.
potrebuju jeden z PC vyhodit a pretahnout si na nej vsechny data, tot vse. Nepotrebuju zadny zabezpeceni.
Kdyby byly oba disky stejny technologie tak si prendam disk ale ja mam jeden UATA a v druhem PC mam SATA2.

je pravda ze na jednom PC nemam prihlasovaci heslo vubec. je to nutna podminka mit nastaveny heslo?

Pokud je máš oba spojené a pingaj si, jak jsi psal vejš - pak by v idálním případě nělo stačit otevřít InternetExplore / či jinou složku a do adresového řádku, vytukat : \\10.102.6.3 - s tim, že použiješ IP toho druhého počítače a oni se objeví složky

* moc se omlouvám, jestli jsem napsal, něco co víš, neni to schválně ;-), jen jsem z těch příspěvků nepochopil, jestli to tak děláš. Je to reakce, na to, že jsi nikde nenašel sdílení složek.