Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno konfiguracia SMTP servera - ako sa vyhnut blacklistom

Dobry den.

Mame vo firme server DEABIAN, Apache, postfix, ... a zaujimalo by ma, ako predist tomu aby sa nas server pri odosielani posty dostal do blacklistu. Casto sa z neho odosielaju automaticke maily cez PHP a tie uz na niektore maily ani nechodia. Vie mi niekto vysvetlit preco email odoslany cez PHP nepride a normalny mail pride?

Myslite si ze si mozem nastavit pri odosielani cez PHP hlavicku:

X-Spam-Status: No

, alebo to moze len spamovy filter? Pomohlo by to?

Alebo sa da nieco nastavit priamo v postixe?

za objasnenie vopred dakujem

mam to nastavene takto:

Restrictions on recipient addresses:  permit_sasl_authenticated,   permit_mynetworks,   reject_unauth_destination

to si myslim ze je v poriadku ale aj tak mi dovoli odoslat email bez autorizacie

Treba nejak extra nastavit aj

Restrictions on sender addresses

?

A copak mas nastavene jako "mynetworks"? Z tech to totiz bez autorizace posila :-) ja tam mam treba nastavene lokalni subnety, ze kterych je to mozne.

Ja osobne pouzivam doma povolenie na zaklade ip cez mynetworks = hash:/etc/postfix/network_table, kde mam zadefinovany zoznam povolenych uzivatelov. Zoznam sa uklada do db cez postmap -c /etc/postfix hash:network_table, ktory mam spraveny ako spustaci skript.
Spravil som to tak pred 6-7 rokmi, ze ked budem mat cas rozchodim autentifikaciu a doteraz som si ten cas nenasie;o).

Zalezi od verzie pravdepodobne. Moznosti u mna su nasledovne:
#mynetworks = 168.100.189.0/28, 127.0.0.0/8
#mynetworks = $config_directory/mynetworks
mynetworks = hash:/etc/postfix/network_table
#mynetworks = 127.0.0.0/8, 192.168.0.0/20, 192.168.254.0/16

Pokial rozchodis autentifikaciu daj si tam len mynetworks = 127.0.0.0/8. Pokial nie vyber si z hornych moznosti nejaku.

NO tak "mynetworks" nevidim nadefinovane :)
mam tam akurat nieco taketo:

mynetworks_style = host

//edit: tak vygooglil som ze ked je mynetwork style nastaveny na host, tak umoznuje odosielanie len z localhostu, coby vlastne mne malo stacit, kedze mynetworks definovane nemam.

Ale potom mi unika dovod preco to v tom outlooku ide :(

a neposílals náhodou z Outlooku jen poštu směrem "sám sobě" tj na doménu, pro niž je daný postfix MTA? Pak je relay automatický - příjem pošty pro doménu, u které je daný MTA zaznamenán jako MX host je přece logický.. ;-)