Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyber linux distribucie do velkosti 1GB

Potrebujem najst linux distribuciu, ktoru:

1. mozem nainstalovat (nie nakopirovat) na USB (t.z. mozem na USB instalovat dalsi SW),

2. instalovany OS sa musi zmestit na 1GB USB kluc, idealne by bolo, keby mi zostalo volnych aspon 200-300MB,

3. aby dane distro nebolo prilis hnusne, nepotrebujem nejake extra male distra na dosiahnutie uplneho uzivatelskeho zhnusenia.

Teda toto je otazka. Bol by som rad instaloval Ubuntu (to by bolo uplne najidealnejsie, avsak instalovane zabere 2,1GB, teda je mimo hry). Do uvahy prichadzaju mnou vyskusane Fedora (tiez prijemna, len potrebujem najst dost malu verziu), takisto OpenSuse. Slax je mimo hry, na USB vytvara LiveCD s moznostou ukladat nastavenia na USB, nie vsak s instalaciou SW.

Tuto ultimatnu verziu USB Linuxu budem pouzivat na buse, vypnem NTFS podporu, aby mi nezapinal HDD -> chcem predist jeho poskodeniu. Budem don instalovat :Quanta, LAMP, CSSed Editor, FF 3 beta 5, gFTP, VLC, OpenOffice, XMMS2 a to je asi tak vsetko, co budem potrebovat. A bude to na notebook Lenovo R61 (7732-4SG).

Vdaka za napady. :-)

este mensie :
Henry Jensen has announced the release of DeLi Linux 0.8.0, a light-weight desktop distribution designed for computers with as little as 32 MB of RAM: "DeLi Linux 0.8.0 is the next big step and the first release of the 0.8.x branch. The main focus of the 0.8.x series will be internationalisation. The biggest changes are: switched to UTF-8 as the default encoding; dropped GTK+ 1.x, switched to GTK+ 2.x (2.10); switched to the 'pacman' package manager (from Arch Linux); Netsurf or Skipstone as web browsers; AbiWord 2.4.6 with ODT plugin and Gnumeric 1.6.3; Linux kernel 2.4.36.4, now with LSI Logic support (important for VMware guests). Unfortunately, the hardware requirements had to be raised: for running the GUI at least 32 MB of RAM are recommended; a MMX capable processor is recommended for multimedia applications; a full installation with all applications requires about 750 MB space on hard disk
www.delilinux.org