Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu 8.04 změna MAC adresy

Ubuntu 8.04

Nejedete někdo zrovna na ubuntu 8.04 ? Potřeboval bych vědět kde se tam dá změnit MAC adresa síťovky, ideálně kdybyste mi napsali jak se tam dokliklám plus případně mohli vyfotit obrazovku.

Je to pro známého a ušetříte mi nejméně hodinu musel bych si to někde nainstalovat a hledat to. Díky

Důvod je přidělení internetového připojení přes dhcp podle mac adres. Dřív měl každý pc normálně nastavený přes své pevné IP a důvodem tohoto mac opruzu byl vychcánek co platil dvě stovky a hledal vyplé IP adresy s vyšším tarifem, které si půjčoval aby mu to rychleji tahalo.3-[3-[3-[ Bohužel firma nesdělila jeho jméno chodil bych mu dělat exkrementy před dveře pokud by rovnou nedostal na budku:!: