Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Switch problém

Dobrý deň.
Mám jeden zaujímavý problém. Pomocou switchu som si chcel napojiť na internet 2 počítače. Ale problém je v tom že po zapojení mi ide internet len na jednom pc a na druhom nie. Jeden kábel funguje na oboch pc. Problém v kábli nie je pretože som ho premeral. Pri napojení do sieťovej karty len bliká a windows vypisuje že sieťový kábel je pripojený/odpojený. Prosím poradte pretože neviem v čom môže byť problém. Vopred Ďakujem. Môj email: pawlo@centrum.cz

Pripojenie na internet Wi-fi, rýchlosť 1,5 Mbit/s.

Neviem či som dosť zrozumiteľne vysvetlil môj problém. Zo switchu mi idú dve káble jeden asi metrový po prvého pc a druhý kábel dĺžky okolo desať metrov do druhého pc. Pokiaľ mám na ten kratší kábel napojený pc číslo dva a na ten dlhší kábel napojený pc číslo jedna tak všetko ide v poriadku. Ale akonáhle pc zamením - na kratšom kábli bude pc číslo jedna a na dlhšom kábli bude pc číslo dva tak internet funguje iba na pc číslo jedna. Na druhom pc mi neustále vypisuje pripojený/odpojený sieťový kábel. Typ routra - Air live FSH5PS.

na tomto problému není nic zajímavého, je to rutina. potřebuješ správně nastavit síť

windows vypisuje že sieťový kábel je pripojený/odpojený

máš nastavené (sít - nějaké připojení - vlastnosti - protokol tcpip) dhcp s nějakými špatnými parametry
nebo vůbec nemáš nakonfigurovanou síťovou kartu
na obou pc v příkazovém řádku (start - spustit - cmd.exe) zadáš příkaz ipconfig -all
výpisy porovnáš, nebo myší+enter zkopíruješ do schránky a vyklopíš sem.

edit:

Zo switchu mi idú dve káble

potřebuješ router s wan vstupem pro internet, a několika lan výstupy pro pc.

Áno mám dve IP adresy. Kábel je nový a koncovky som nalisoval sám. Spoje sú všetky dobré - premeral som ich. Len neviem pochopiť prečo keď pripojím na dlhší kábel prvé pc tak ide inetrnet a keď pripojím druhé pc tak internet neide. Neviem či nebude problém v dĺžke kábla. Neviete či existuje nejaký zosilnovač signálu??

Nie neprechádza okolo žiadneho zdroja VN.
Stále neviem či ste to pochopili:
Aby som mohol napojiť ďaľší počítač, prerušil som pôvodný kábel(18m pred koncom), ktorý išiel od acess pointu k pôvodnému(druhému) počítaču, namontoval konektory a zapojil switch. Tu som pripojil nový-(prvý) počítač 1,5m priamym UTP káblom. Časťou pôvodného kábla (10m) som pripojil druhý počítač. Zdroj pre acess point je zapojený pred switchom. V takomto zapojení prvý počítač funguje bez problémov, ale druhý nie. Keď som počítače zamenil medzi sebou fungovali oba.

Je dost mozne, ze neni problem v chybejicim kontaktu, ale naopak v prebyvajicim, :-) ze nekter dratky jsou mezi sebou skratovane ;-).

Zkontroluj nejen průchodnost, ale i na zkrat a hlavně, zda není kabel rozpárován. Příjem jeden pár, vysílání druhý. Pokud to máš rozhozené, budou problémy. Jen poznámka; na malou vdálenost se rozpárování nemusí projevit!