Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čo keď nevypína a nereštartuje PC?

Čawesáč,
mám problém s PC. Mám Windows XP Professional SP2. Avšak mi nejde klasickým spôsobom vypnúť ( Štart - Vypnúť počítač - Vypnúť) a najnovšie ani zreštartovať (napr.: aj keď mi PC stiahne aktualizáciu Firefoxu a opýta sa, či má reštarovať a ja potvrdím,že áno, tak sa nič neudeje ). Tak že aj reštart, aj vypínanie musím robiť „na tvrdo“ cez vypínače Power a Restart na paneli PC. Pri vypínaní cez Štart ostane stav na monitore rovnaký ako keď je PC aktívny, nezmiznú ani ikony, akurát pozadie zosivie, kým je v strede obrazovky Trojponuka (Vypnúť,Reštartovať,Prepnúť do úsporného režimu) a keď potvrdím Vypnúť alebo Reštart obrazovka znovu pekne prejde k predchádzajúcim farbám a PC nevypne. Musím ešte dodať, že som inštaloval nový HW, AverMedia TV( multimediálne centrum). Myslíte, že bude problém v tejto karte? Nerád by som ju odinštalovával a odkladal do šuplíka.
Poprezeral som tu na poradni rady, hlavne http://pc.poradna.net/question/view/160126-pc-sa-ne vypina, lenže 2laak uvádza, že jemu to prejde do stavu „Windows sa automaticky vypína“, a tak mu to zostane, ale mne to nedôjde „až tak ďaleko“, tak skúste poradiť, čo z tých tipov by malo byť pre môj stav v PC ako najlepší liek.

Moja zostava:
CPU : INTEL Celeron D ~ 2.93 GHz 340J, Pentium 4 ~ 3.8 GHz (LGA-775 Prescott)
ID zákl.dosky 05/10/2006-LakePort-6A79HFKAC-00

Vlastnosti FSB:
Typ zbernice Intel NetBurst
Šírka zbernice 64 bit
Reálny takt 133 MHz (QDR)
Efektívny takt 532 MHz
Šírka pásma 4253 MB/s
Vlastnosti pamäť.zbernice:
Typ zbernice DDR2 SDRAM
Šírka zbernice 64 bit
Reálny takt 266 MHz (DDR)
Efektívny takt 532 MHz
Šírka pásma 4253 MB/s

Vlastnosti čipovej sady:
Typ zbernice Intel Direct Media Interface
Fyzická pamäť:
Celkom 1014 MB
Vlastnosti pamäťového modulu:
Názov modulu Kingston
Sériové číslo 6A13133Ah
Dátum výroby Týždeň 49 / 2006
Veľkosť modulu 512 MB (1 rank, 4 banks)
Typ modulu Unbuffered
Typ pamäte DDR2 SDRAM
Rýchlosť pamäte DDR2-667 (333 MHz)
Šírka modulu 64 bit
Napájanie modulu SSTL 1.8
Zdroj: ISO 450 LPP 4S 350W

Zatiaľ vďaka, nech žije 1.máj a oslávt(m)e ho prácou na probléme.

Poprezeral som tu na poradni rady, hlavne 160126-pc-sa-ne vypina, lenže 2laak uvádza, že jemu to prejde do stavu „Windows sa automaticky vypína“, a tak mu to zostane, ale mne to nedôjde „až tak ďaleko“, tak skúste poradiť, čo z tých tipov by malo byť pre môj stav v PC ako najlepší liek.

Mne to robila vadna PCI karta. Dozvedel ste sa, ak ste docital do konca. :-)

Skuste aj vy odpojit veskeru bizuteriu: vsetky HDD (okrem bootovacieho), PCI karty (lan, zvuk, radice,...), opticke mechaniky, nechat len jeden RAM modul a skusit vypnut tak.

Odpojil som veškerú bižutériu,odinštaloval SW AverMedia,aj fyzicky som vytiahol kartu,povyťahoval a znova pozasúval káble a PC ma má v paži,stále nevypne ani neštartne,ani cez ctrl+alt+del.A Ad-Watch.exe v procesoch nebežalo.Teraz idem na chatu,prídem v nedeľu ráno s vyčistenou hlavou,tak vás prosím ešte o nejaké rady,lebo už naozaj neviem,čo robiť.Díkes

mrkni do správce úloh, co ti tam běží za procesy, nebo ještě lépe msconfig.exe: po startu - co se ti automaticky spouští za 100 nesmírně důležitých blbostí, virů a spyware. zruš zatržení ať se ty svinstva nespouští, hlavně všelijakých agentů, monitorů a všeho co by mohlo souviset s komunikací po síti.
ve vlastnostech disku c: nastav kontrolu disku - obě zatržítka (souborový systém máš nejspíš trochu doničený tvrdými restarty)
oblíbeným způsobem restartuj, po kontrole disku uvidíš.
nedělal jsi nic v biosu (zákaz softwarového vypnutí), že ne?

"napr.: aj keď mi PC stiahne aktualizáciu Firefoxu a opýta sa, či má reštarovať a ja potvrdím,že áno, tak sa nič neudeje"

Ale Firefox chce restartovat sebe, ne PC :!:

Takze nic se nedeje, znamena, ze se Firefox nezresne nebo si myslel, ze se ma resnout comp ?

Tak a teraz sa vsetci drzte,bizuteriu som vlozil spät,AverMedia TV som znovu zapojil a nainstaloval a potom som isiel po procesoch v Spravcovi a cuduj sa svete,program DriverPro Updater,svina jedna,mi robil tuto neplechu.Tak som ho odinstaloval(hodil mi to tam kamos pri poslednej navsteve,vraj aky bohovsky program na zistovanie spravnych ovladacov pre komponenty v PC).Tak toto by ma ale nebolo asi napadlo.A v BIOS-e som sa nehrabal vôbec,tam este nemam(zatial) odvahu liezt.Mozno casom. Ale nakoniec pani,vsetkym jedno velke dakujem,pretoze kazdy ste ma nejako "pohli" vperjod.Znacim ako vyriesene!!!