Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehled redakčních systémů

Zdravím, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s redakčními systémy - který RS používáte (opensource i placený), klady/zápory daného RS.

Pro začátek...

phpRS:
+ zdarma
+ snadná editace článků
+ obrovská přizpůsobitelnost vzhledu přes .css
+ mnoho dodatečných pluginů pro stránky i pro admin sekci
+ velká komunita uživatelů, web
+ možnost registrace návštěvníků
- první nakonfigurování webu a jeho spuštění nemusí být pro začátečníka zrovna jednoduché
- podle mě nesmyslně vytvářené linky na články

WordPress:
+ zdarma
+ jednoduché vkládání článků
+ přívětivější a lépe přizpůsobitelnější než známé blogovací systémy, které uživatele často omezují
+ české fórum podpory
- malá přizpůsobitelnost vzhledu (podobnost blogům)
- opět nutnost nakonfigurování mysql databáze, ...

Budu rád, když připíšete své názory na tyto i další redakční systémy.

Dave

Kdyz uz tu byla zminena Joomla, pridam Drupal :-) Dnes asi nejlepsi dvojka co se opensource tyce

Ted jsem udelal jednu stranku na joomle a ted si hraju s drupalem. Nevim co konkretne myslis za zkusenost, nedelal jsem tak rozsahly web, abych vyuzil potencial joomly/drupalu, otestovat vsechno je takrka nemozne.